החרדים בפרשת הולילנד: גזר הדין – ביום שלישי

גזר הדין בפרשת הולילנד – בה מעורבים אישים חרדים בכירים – יינתן בבית המשפט העליון ביום שלישי הקרוב ● בין הבכירים החרדים: נמנים ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, חבר מועצת העיר לשעבר אלי שמחיוף, והקבלן מאיר רבין

אהוד אולמרט בבית המשפט בירושלים   צילום: אמיל סלמן / הארץ
אהוד אולמרט בבית המשפט בירושלים צילום: אמיל סלמן / הארץ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

דריכות בקרב נידוני פרשת הולילנד שבהם לא מעט אישים חרדים בכירים לקראת הכרעת הדין בפרשה בבית המשפט העליון ביום שלישי הקרוב.

החשוד הבכיר בפרשה הוא אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר, אך בין הבכירים החרדים שיקבלו את גזר הדין בעניינם נמנים ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, חבר מועצת עיריית ירושלים לשעבר אלי שמחיוף, והקבלן מאיר רבין.

בית המשפט העליון ימסור את פסק דינו בערעור שהגיש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומעורבים נוספים בפרשת "הולילנד". פסק הדין יינתן למעלה משנה לאחר שהתקיים הדיון בערעור שהגיש אולמרט, עליו נגזרו שש שנות מאסר בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בערעור תקפו עורכי דינו של אולמרט בין השאר את פסק הדין, הנשען לטענתם על עדותו של עד המדינה שמואל דכנר "על פגמיה" וללא חקירה נגדית. כמו כן נטען כי המדינה לא הוכיחה את העברת הכספים מדכנר ליוסי אולמרט, אחיו של אולמרט, שהיה לה משקל משמעותי בהרשעתו של ראש הממשלה לשעבר.

בית המשפט העליון דחה את תחילת ריצוי עונש המאסר שהושת על אולמרט עד למתן הכרעה בערעור. כזכור, אולמרט הורשע בעבירת שוחד על ידי השופט דוד רוזן. אולמרט הואשם כי קידם את פרוייקט הבנייה "הולילנד" בבירה, תמורת תשלום שקיבל מהיזמים. בנוסף אליו, הורשעו גם בכירים בעיריית ירושלים שהיו שותפים לעסקה.

היזמים, הלל צ'רני, אבגידור קלנר ודני דנקנר (שכיהן כסגן יו"ר בנק הפועלים), שילמו סכומי עתק לבכירים בעיריית ירושלים כדי לקדם את בניית הפרוייקט. מלבד אולמרט שכיהן בזמן המעשים כראש העיר ירושלים, הורשעו גם אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים לשעבר שכיהן כראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר בעת ביצוע העבירות, אלי שמחיוף ששימש כסגן ראש עיר, ואורי שטרית, מהנדס העירייה. בפרשה הורשעה גם שולה זקן ששימשה כראש לשכתו של אולמרט. זקן כבר השלימה את עונש המאסר שנגזר עליה – 11 חודשים, במסגרת הסדר טיעון.

השארת תגובה