הוגש כתב אישום נגד הרב אברהם יוסף

לרב עיר מותר להתנות תעודת 'מהדרין' – בפיקוח של בד"ץ מהדרין ● אלא שהרב אברהם יוסף, לדברי כתב האישום, 'לא הותיר ברירה' כשניתב את בעלי העסקים דווקא לבד"ץ של בני משפחתו

הרב אברהם יוסף
הרב אברהם יוסף

פרקליט המדינה החליט לקבל את המלצת פרקליטות מחוז תל אביב והורה להגיש כתב אישום נגד הרב אברהם יוסף, רב העיר חולון, ששימש במשך כמה שנים גם כרב העיר אור יהודה. הרב מואשם כי קידם את בד"צ בית יוסף הנמצא בבעלות משפחתו. לרב יוסף התקיים שימוע בפני פרקליט המדינה אך טענותיו נדחו.

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שירי רום, נכתב כי הרב אברהם יוסף מכהן כרב העיר חולון מאז 1998 ועד עתה. בשנים 2008-2011 מונה גם כממלא מקום רב העיר אור יהודה וכאחראי הכשרות בה, בעקבות מותו של רב העיר המקומי.

הרב הנחה את הכפופים לו, בכתב ובעל פה, כי בעלי עסקים לממכר בשר בחולון, המבקשים לקבל תעודת כשרות 'מהדרין' מהרבנות, חייבים לעבוד עם אחד משלושה בד"צים בלבד – בד"צ בית יוסף, בד"צ העדה החרדית או בד"צ הרב לנדאו. כאשר מונה הנאשם כממלא מקום רב העיר אור יהודה, הוא מסר הנחיה זהה לכפופים לו. משמעות הנחייתו של הנאשם הייתה חיובם של בעלי עסקים לקבל פיקוח ולשלם רק לאחד הבד"צים הנ"ל, כתנאי לקבלת תעודת מהדרין מהרבנות.

ככלל, רב עיר יכול להתנות תעודת כשרות מסוג "מהדרין" בפיקוח של בד"צ פרטי כלשהו, אך לטענת הפרקליטות, הרב ניתב למעשה את בעלי העסקים בעיר דווקא לבד"צ בית יוסף.

השארת תגובה