הראשל"צ: "אבא שמח בשמים עם נציגים כאלה"

מאות השתתפו בעצרת התעוררות מרכזית "אשכבתיה דמרן", באולם "ארמון דוד" בחדרה במלאת 11 חודש לפטירתו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל ■ במהלך העצרת חיזק מרן הראשון לציון את ידיהם של נציגי ש"ס שפרשו מהקואליציה בעקבות חילולי השבת בעיר

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות רבות מתושבי העיר חדרה השתתפו בעצרת התעוררות מרכזית שהתקיימה ביום חמישי שעבר באולם "ארמון דוד" בחדרה והמונים גדשו את אולם האירועים.

בעצרת השתתפו: הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א – בנו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי דוד יוסף שליט"א, הגאון הגדול רבי יהודה דרעי שליט"א רבה וראב"ד באר שבע, מורנו המרא דאתרא הגאון הגדול רבי שמעון ביטון שליט"א והגאון הגדול רבי דוד ורנר שליט"א – רבני העיר חדרה, הרה"ג ישראל מאיר ביטון שליט"א רב צפון חדרה, ויו"ר איגוד בתי הכנסת, יו"ר תנועת ש"ס העולמית חה"כ הרב אריה דרעי,חה"כ הרב יואב בן צור,מנכ"ל "אל המעיין" הרב משה אילוז, הרב יוסף גרשון מנכ"ל גחש"א,הרב אמיר מנגיסטו רב הקהילה האתיופית, יו"ר תנועת ש"ס וחבר מועצת העיר בועז ביטון, חבר מועצת העיר ניסים אביטן, מ"מ ראש העיר מר טל אליהו,סגן ראש העיר צפריר ביטון,חבר מועצת העיר מר אוהד מרחב,חבר מועצת העיר גבריאל סרוסי וחבר מועצת העיר אמיר ימין.

ראשון הנואמים היה חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי דוד יוסף שליט"א שסיפר סיפורים מבית אבא זצ"ל,במשך כחצי שעה ריתק את מאות המשתתפים שגדשו את האולם שהתמלא עד אפס מקום. לאחר מכן נשא דברים יו"ר תנועת ש"ס העולמית חבר הכנסת הרב אריה דרעי. בדבריו עמד על מלחמת השבת שהובילו נציגי ש"ס בחדרה. "החברה הצעירים האלו קידשו שם שמים והמחישו לכולם כי מה שמעניין אותם זה לא הכיסא אלא האידיאולוגיה והערכים אותם הם מניפים בעוז ובגאון".

חשמל היה באוויר כשנכנס הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א אל תוככי האולם.במשך דקות ארוכות ניסו אנשיו של הרב לפלס את דרכו של הראשון לציון מפתח האולם אל שולחן הכבוד שמאות האנשים מסתופפים בצלו במטרה לנשק את ידו ולהתברך.

בדברים שנשא הראשון לציון הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א חיזק את חברי מועצת העיר על פרישתם מהקואליציה לאחר שנאבקו עם ראש העיר צביקה גנדלמן  על נושא  שמירת השבת דבר שגרם להדחתה של ש"ס מהקואליציה בעיר.

"אני מחזק את הנציגים בעירייה שלוחמים למען קדושת השבת וויתרו על כיסאם לכבודה של השבת הקדושה, מרן האבא זצ"ל שמח בשמיים שאלו הם נציגיו שנלחמים לכבוד ה' יתברך", אמר הרשל"צ הגר"י יוסף.

את הערב הנחה והוביל בועז ביטון – חבר מועצת העיר ויו"ר תנועת ש"ס בחדרה. ועל החלק האומנותי עמדו בגאון החזן הגדול חיים ג'רבי מלווה בקנון ובעוד,החזן שימי משעלי והזמר אורח אסף לוי.

דרמה התחוללה באולם עת נכנסו נציגי סיעת 'זהות יהודית' אל תוככי האולם. יו"ר תנועת ש"ס בועז ביטון קידם אל שולחן הכבוד את נציגי הסיעה צפריר ביטון וגבריאל סרוסי ומאות גבות הורמו לפשר המראה הבלתי שיגרתי. חבר מועצת העיר בועז ביטון נשא את דבריו ואמר "שמנו את כל המחלוקות בצד ופצעי העבר והיום אנו מתאחדים במטרה להגן על כבודה של השבת בחדרה ובשבוע שעבר אנו חברי סיעת ש"ס זכינו להיזרק מהקואליציה לאופוזיציה בגלל שהרמנו בעוז ובגאון את דגלה של השבת,לחמנו ושמרנו על כבודה של השבת."אשרינו שנתפסנו על דברי תורה".המשיך ואמר ביטון לקול מחיאות כפיים סוערות שהרעידו את האולם "ופה הערב אנחנו נמצאים כולנו יחד מאוחדים למען מטרה של שמירת השבת בעיר חדרה. הקב"ה יעזור שב"ה יתן "חונן הדעת" למי שצריך להחליט ונזכה עוד רבות בשנים לחיות פה באהבה ובהרמוניה ובדו קיום כל חלקי האוכלוסייה דתיים חילונים וחרדים כולנו יחד עד ביאת גואל".

גם הרה"ג ישראל מאיר ביטון שליט"א הזכיר את נושא השבת באומרו:" כבוד ראש עיריית חדרה שאף על פי שאינו פה כבודו פה. ומה הוא כבודו? שבזכותו הוא זכה לעשות אהבה אחוה שלום ורעות בעיר חדרה. אין יותר ש"ס, אין יותר זהות יהודית, כולנו מפלגתו של מרן,כולנו מפלגת השבת הקדושה. אני בטוח שמרן יושב בשמים עם בת שחוק וגאה איך נציגיו המופלאים חירפו את נפשם למען השבת בחדרה".

השארת תגובה