נתניהו על חוגגי רצח דומא: "סכנה לחברה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב לסרטון שנחשף בערוץ 10 ואמר: "איננו מוכנים לקבל אנשים שכופרים בחוקי המדינה ואינם רואים עצמם כפופים להם" ● לפיד: זה חמאס יהודי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון משה יעלון בסיור בפיקוד הצפון צילום עמוס בן גרשום לעמ (2)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון משה יעלון בסיור בפיקוד הצפון צילום עמוס בן גרשום לעמ (2)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב לסרטון בו נראו אנשי ימין קיצוני חוגגים את רצח משפחת דוואבשה: "התמונות המזעזעות ששודרו הערב מראות את פניה האמיתיות של קבוצה המהווה סכנה לחברה הישראלית ולביטחון ישראל. איננו מוכנים לקבל אנשים שכופרים בחוקי המדינה ואינם רואים עצמם כפופים להם. התמונות מעידות עד כמה חשוב שב"כ חזק למען ביטחון כולנו".

מוקדם יותר הגיב גם חבר הכנסת יאיר לפיד שתקף בחריפות את החוגגים: "האנשים האלה אינם יהודים. האנשים האלה איבדו כל צלם אנוש. האנשים האלה הם סכנה למדינת ישראל ויש להלחם בהם כמו שלוחמים בחמאס או בחיזבאללה. אלא שכדי לנצח במלחמה הזו אנחנו צריכים להכיר בכך שהאנשים האלה לא צמחו בחלל ריק.
.
יש מאחוריהם רבנים, יש מאחוריהם אידיאולוגיה, יש מאחוריהם פוליטיקה. אחרי הרצח השתתפתי בטכס תפילה לזכר הנרצחים בצומת גוש עציון יחד עם רבנים מההתיישבות, אנשים טובים שהיו מזועזעים כמונו, אבל מופתעים הרבה פחות. לא אחד ולא שניים מהם אמרו, ״בואו לא ניתמם. אנחנו יודעים מה הרב גינצבורג אומר לתלמידים שלו. אנחנו יודעים מה הרב ליאור אומר לתלמידים שלו. אנחנו יודעים מה יגידו בחלק מבתי הכנסת ביום שישי הקרוב".

"זה המבחן שלנו", סיכם לפיד. "אנחנו לא צריכים להיאבק רק נגד החמאס היהודי, אלא גם נגד המציאות שהולידה אותו בחטא. הגיע הזמן שנצא יחד – ימין, שמאל, ומרכז – נגד התפיסות הקיצוניות והמטורפות שהולידו את חתונת הדמים הזו".

תגובה אחת
  1. יאיר לפיד משקר.

השארת תגובה