נתניהו החליט: סבב מינויי השרים יידחה לשבוע הבא

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מתכוון למנות שרים חדשים – עד לאחר ההצבעה במרכז הליכוד בשבוע הבא ● גם דיכטר נכנס למירוץ לתפקיד שר ● בתוך כך, נתניהו קורא לחברי מרכז הליכוד לתמוך בהצעתו להקדמת הפריימריז לראשות המפלגה

דרעי בישיבת הממשלה
דרעי בישיבת הממשלה

סבב המינויים שתוכנן סביב שולחן הממשלה עשוי להידחות עד לאחר ההצבעה על ראשות מרכז הליכוד בשבוע הבא, כך על פי החלטת ראש הממשלה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', ההערכה היא כי החלטתו של רה"מ נובעת מרצונו להעביר ללא תסיסה את מהלך הקדמת הפריימריז לחודש פברואר, שעליו יצביעו חברי המרכז בשבוע הבא. לאחר ההצבעה ובחירת יו"ר המרכז החדש יתפנה נתניהו להחלטות לגבי המינויים בממשלה ובכנסת.

לקרב על התיקים במפלגה, שהחל לאחר הודעת פרישתו של השר סילבן שלום, הצטרף אתמול ח"כ אבי דיכטר, שאמר כי הוא רואה את עצמו מועמד לתפקיד שר וחבר בקבינט המדיני־ביטחוני.

ההערכה היא כי אם יו"ר ש"ס אריה דרעי יבקש את תיק הפנים, התיק יועבר לידיו. על פי המסתמן, זה התרחיש שעומד להתממש. עם זאת, אם לבסוף יוותר דרעי על התיק תמורת תפקיד אחר, המאבק העיקרי בליכוד על התיק יהיה בין השרים מירי רגב ויריב לוין.

אתמול הודיעה רגב כי היא תומכת בהקדמת הפריימריז. "בימים אלו של התגברות הטרור בישראל ובעולם, הסחף לאיסלאם הקיצוני וחוסר היציבות במזרח התיכון – רק רה"מ נתניהו יכול להוביל את מדינת ישראל ליציבות שלטונית, לביטחון ולתקוות חדשות", אמרה רגב, "על כן חשוב להבטיח את המשך מנהיגותו ובחירתו של נתניהו לראשות הליכוד, תוך שמירה על הכללים הדמוקרטיים ועל אחדות הליכוד".

נתניהו עצמו שיגר מסר קולי לחברי המרכז ובו ביקש מהם "לתמוך בהצעתי ביום שלישי הקרוב: לקיים את הפריימריז להנהגת התנועה בסוף פברואר. חשוב שנגמור את הכל: בחירת יו"ר מרכז הליכוד ובחירת יו"ר הליכוד. חשוב שנהיה ערוכים לכל תרחיש, כי אנחנו כמעט המפלגה היחידה שצריכה לעבור את התהליכים הללו. לפיד, ליברמן, דרעי, כחלון, הם כבר ערוכים. אנחנו לא רוצים להיכנס לסחרור, להמשיך את המאבקים הפנימיים, להיגרר למחנאות. אנחנו צריכים להכריע, להיות ערוכים לכל תרחיש, לחזק את הליכוד".

כל המועמדים לראשות מרכז המפלגה הביעו אף הם תמיכה במהלך. אחרי צחי הנגבי, דוד אמסלם וחיים כץ, הצטרף אתמול ח"כ ירון מזוז, המועמד אף הוא לתפקיד. "אני תומך בהחלטת ראש הממשלה על הקדמת הבחירות לראשות הליכוד, כפי שאתמוך בכל החלטה שיקבל בהמשך", ציין מזוז. גם ח"כ יואב קיש הביע אתמול את תמיכתו במהלך.

השארת תגובה