חקירת דומא: החשוד המרכזי הודה; "הוא עבר עינויים"

חמישה חודשים לאחר הצתת בית המשפחה בדומא, חשף הבוקר פרקליטו איתמר בן גביר כי החשוד המרכזי הודה בהצתה: "ספק רב מאוד אם אפשר להשתמש בדבריו" ● השב"כ: פעולותינו – ע"פ דין ● נתניהו: "המתקפות אינן מקובלות עליי"

הצתת בית המשפחה בדומא. צילום: מתוך ויקיפדיה.
הצתת בית המשפחה בדומא. צילום: מתוך ויקיפדיה.
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חקירת דומא: מסתמן כי לאחר חקירה מאומצת הודה החשוד המרכזי בהצתת הבית שהביא להריגתם של משפחת דוואבשה. על פי פרקליטו עו"ד איתמר בן גביר, החשוד הודה במעשיו כאשר לדבריו ההודאה חולצה מפיו לאחר עינויים קשים שלא הותירו בפניו ברירה.

"הרבה מאוד שנים אני רואה אנשים שנכנסים ויוצאים מחדרי החקירות", אמר בן גביר הבוקר בפתח בית המשפט. "אני חייב לומר שמחזה מזוויע כמו שראיתי הבוקר לא ראיתי מעולם. פגשתי את מרשי לאחר 21 ימים שבהם נאסר עליו לפגוש עורך דין. פגשתי אדם שבור מנטלית ופיזית אדם שצריך טיפול נפשי. לצערי חוקרי השב"כ הצליחו לשבור את מרשי ולהפוך אותו לצל אדם".

לדבריו, החשוד חווה הטרדות מיניות בתחילת החקירה, פגיעה במקודש לו – בעולם התורה והמצוות שלו, מניעת שינה לתקופה כל כך ארוכה. "אחרי שהחוקרים רואים את כל הדברים האלה ומרשי דבק באמת שלו הם פשוט מקבלים רישיון להרוג".

"בשלב מסוים נכנסים לחדרו ארבעה ביריונים שמכים אותו, קושרים אותו במיטת סדום, תיאורים של כל מיני מכשירי עיוניים, קשירות כשהוא הפוך, מפילים אותו שוב ושוב. הוא אומר 'עזבו אותי! תנו לי ללכת! לא עשיתי כלום!' אז אמרו לו – 'אם אתה לא נותן הודאה אנחנו ממשיכים'. הצליחו לשבור אותו אך בעיניי ספק רב מאוד אם אפשר להשתמש בדברים שהוא מסר. הם פגעו בו, הפכו אותו ממש לצל אדם. הם דרשו ממנו להודות בדברים שלא עשה ומרשי נשבר".

בן גביר הוסיף: "אני מתבייש שבמדינת ישראל של 2015 זו ההתנהלות של חוקרי השב"כ. אני מתבייש בכך שהפרקליטות והיועמ"ש נתנו להתנהלות הזו יד. אני מתבייש בכך שחלק מהשופטים לא התערבו ויצאו להגנתו. נהפוך הוא – חלקם לא רק שהתיישרו עם המציאות המחרידה הזו אלא אף עשו מעשים שלא ייעשו והורו שלא להביא אותו בפני בית המשפט. מרשי צריך פסיכיאטר וטיפול רפואי".

"החוצפה מגיעה עד כדי כך שגם דקות לפני שהגעתי לפגוש אותו הם המשיכו להכות אותו, המשיכו להשתמש בכל מיני מיטות עינויים. דברים שרואים רק בספרים על האינקוויזיציה. אני דורש כרגע להפסיק את החקירה הזו. אני סבור שבדברים שמרשי מסר אין כלום, אין בהם כל ערך משפטי, כל אחד מאזרחי ישראל היה מודה בנסיבות הללו. יש כאן פרשת 300 חדשה של שירות הביטחון הכללי".

נתניהו: "המתקפות אינן מקובלות עליי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם נשיא אוקראינה. בפתח הפגישה דחה נתניהו את הטענות נגד השב"כ. "ראש השב"כ יורם כהן ואנשיו עושים עבודה חשובה ומצוינת למען עם ישראל ולמען ביטחון ישראל. המתקפות עליהם אינן מקובלות עליי", אמר נתניהו והוסיף: "אנחנו מדינת חוק".

"כל פעילות השב"כ מתבצעת על פי חוק והפעילות הזאת מתבצעת בפיקוח צמוד של היועץ המשפטי לממשלה ושל משרד המשפטים, של בתי המשפט ובאישורם. יש טרור ערבי שאנחנו מטפלים בו, נלחמים בו יומם ולילה בכל זירה, אבל לצערי מעת לעת יש גם פעולות טרור שמתבצעות על ידי יהודים ושירות הביטחון הכללי מטפל גם בהם. לא נקבל טרור מכל צד שהוא".

השב"כ: "פעולותינו על פי דין"

משירות הביטחון הכללי נמסר: "לנוכח האיום הביטחוני המשמעותי הנשקף מפעילותם בשטח של חברי ההתארגנות, והחובה לסכל מבעוד מועד את כוונתם להמשיך ולבצע פיגועי טרור חמורים העלולים להוביל לפגיעות בנפש, נעצרו לחקירה מספר פעילים מרכזיים בהתארגנות הטרור, ואלה נחקרו באופן אינטנסיבי על אודות החשדות המיוחסים להם.

"שירות הביטחון הכללי הינו ארגון ממלכתי וכל פעולותיו מבוצעות על פי דין. חקירות השב״כ מתנהלות בהתאם להוראות החוק והפסיקה, ונתונות לפיקוח היועמ"ש לממשלה, פרקליטות המדינה ובתי המשפט".

בנט מפתיע: "יד קשה כנגד החשודים"

יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט, אמר הבוקר בראיון לרזי ברקאי ב'גלצ' כי יש להפעיל את היד הקשה ביותר בחקירות הטרור היהודי כדי למנוע את הפיגוע הבא. "מה שאנחנו רואים פה זה טרור, אלו אנשים שלא מכירים במדינת ישראל כמדינה לגיטימית, וממש מנסים לחולל מעין מלחמת גוג ומגוג. אנחנו צריכים להפעיל את היד הקשה ביותר כדי למנוע את הדומא הבא".

השר הוסיף כי לאחר בדיקה שלו ושל שרת המשפטים, איילת שקד, הוא מעניק גיבוי לפעילות השב"כ מול יהודים: "צריך לדעת – השב"כ הוא מי שמגן עלינו יומיום מהפלסטינים, עלינו לסמוך גם על אותו שב"כ גם עכשיו בפעולה הזאת".

3 תגובות
 1. גם בתור אישה חילונית אני מתביישת שיהודים יורדים לרמה כזאת כמו האינקוויזיציה. זה אוסר עלינו מבחינה מוסרית להמשיך להתבכיין על מה שעשו לנו כל השנים במהלך הדורות.

 2. " בית של גוים "
  עכשיו הבנתם.
  בנט מסכים להתעללות של השב"כ.

 3. זה אסון למדינה. עכשיו האמון במדינה ירד עוד יותר. בעזרת השם נמנף את זה לכוון הגברת האמון בתורה ובמצוות.
  הרי המדינה מהווה אצל יהודים מסויימים תחליף לתורה ומצוות, כדי לשמור עלך זהות יהודית.
  ככל שהתורה והמצוות יתחזקו אצלם, הם לא ירגישו כל כך זקוקים למדינה, ואז יהיה יותר קל לתקן את המצב הציבורי במדינה שלנו.

השארת תגובה