סילבן פרש, מי ייכנס במקומו? ● המרוויחים והמפסידים

סילבן שלום כבר לא שר הפנים של מדינת ישראל, יש לא מעט קופצים על התואר ● ככל הנראה, השר דרעי יקבל את תיק הפנים ויריב לוין את תיק הכלכלה ● גם צחי הנגבי ובני בגין הוזכרו, לצד מירי רגב ואיוב קרא שדורשים שדרוג

אריה דרעי וסילבן שלום. צילום: פייסבוק
אריה דרעי וסילבן שלום. צילום: פייסבוק

השר סילבן שלום התפטר הערב מהכנסת וממשרד הפנים בו כיהן בשנה האחרונה והכניס את המערכת הפוליטית לתזזית, כאשר רבים עטים על השלל שהותיר אחריו, בדמות משרד הפנים ותואר המשנה לראש הממשלה, ודורשים להתמנות לשרים במקומו של השר המתפטר.

כעת, לאחר התפטרותו מסתמן סבב מינויים בממשלה, כאשר יו"ר ש"ס והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, צפוי להתמנות לשר הפנים במקומו של שלום, אחרי שבמסגרת המו"מ הקואליציוני סירב דרעי לקחת את התיק אחרי שהוצא ממנו מנהל התכנון והועבר למשרד האוצר.

כעת, משתיק הפנים התפנה ולאחר התפטרותו ממשרד הכלכלה במסגרת סאגת אישור מתווה הגז, צפוי ראש הממשלה להעניק לדרעי את תיק הפנים כפיצוי.

מינוי נוסף שצפוי הוא זה של התיירות יריב לוין שיתמנה, ככל הנראה, לשר הכלכלה. גם חברי הכנסת צחי הנגבי ובני בגין, שניהם מהליכוד, צפויים להתמנות לשרים.

כזכור, ראש הממשלה נתניהו הבטיח לח"כ הנגבי כי יזכה לרוטציה עם ח"כ אופיר אקוניס, הבטחה ששונתה עם מינויו של אקוניס לשר המדע והטכנולוגיה. גם לבני בגין הובטח שישולב כשר כממשלה לאחר שנאלץ להתפטר עם צירופו של גלעד ארדן לממשלה.

סבב המינויים בא בעקבות הודעתו של השר שלום לפיה יפרוש מהחיים הפוליטיים ולא צפוי להסתכם בכך. סגן השר איוב קרא דרש הערב להתמנות לשר. בנוסף, שרת התרבות והספורט, מירי רגב, מצפה מנתניהו להתמנות לשרת הפנים מאחר שבעת הקמת הממשלה "ויתרה על תיק הרווחה" לטובת חיים כץ.

לפי שעה נותר רק להמתין ולראות איך יתפתחו הענינים, מי יקבל יותר ומי פחות, מי יצא עם עם חיוך על הפנים מלשכת ראה"מ ומי יתאכזב שוב.

● הח"כ החדש מטעם הליכוד: מספר 32 – אמיר אוחנה

מי שירוויח בוודאות מהתפטרות שלום הוא הבא ברשימת הליכוד, אמיר אוחנה, שכעת צפוי להיכנס לכנסת. "זה היה צפוי שאכנס מתישהו לאורך כהונת הכנסת הנוכחית", אמר אוחנה, בעל דרגת סרן במיל', הערב. "יחד עם זאת, זה קרה לצערי בנסיבות לא משמחות. אני אעשה כמיטב יכולתי למען מדינת ישראל".

אמיר אוחנה. צילום: פייסבוק

השארת תגובה