דרישה מגורמי השלטון: להגביר הביטחון בהר הזיתים

יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים אברהם לובינסקי נפגש עם בכירי הממשל ובהם השרים גלנט ואלקין, יו"ר האופוזיציה, ס. שר החוץ, חברי כנסת ובכירי השלטון והביע דרישה להגברת הביטחון בהר הזיתים

סדרת פגישות דחופות קיים יו"ר הוועד הבינלאומי אברהם לובינסקי אשר הגיע מארה"ב לביקור מיוחד בארץ, על מנת להיפגש עם גורמי הממשל כדי להשיב את הביטחון להר הזיתים. במהלך ביקורו בישראל ביקר יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים אברהם לובינסקי אצל חברי הכנסת ונציגי ממשל. ביניהם: שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, השר לעניני ירושלים זאב אלקין, יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג, סגנית שר החוץ גב' ציפי חוטובלי, ח"כ אבי דיכטר ועוד. אל יו"ר הוועד הצטרפו בפגישות גם נציג הוועד בישראל מר הרווי שוורץ, ג'וש וונדר והיועץ האסטרטגי של הוועד יעקב ביכלר.

בפגישות הועלו הנושאים החשובים והרלוונטיים לטיפול בהר הזיתים כאשר בראש סדר העדיפויות, נושא האבטחה. במהלך פגישתם של נציגי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים עם שר הבינוי והשיכון יואב גלנט דנו הנוכחים בנוגע להקמת גדר מסביב להר הזיתים, אותו יזמו ודחפו לביצוע ראשי הוועד ולאחרונה אושרה על ידי הממשלה הקמת הגדר.

בפגישתם עם השר לענייני ירושלים זאב אלקין הועלה נושא הקמת מרכז מבקרים במתחם הר הזיתים – פרויקט שיזמו אנשי הוועד כבר לפני מספר שנים ועומד בימים אלו בפני ביצוע, כאשר המשרד לענייני ירושלים שותף מלא בפרויקט זה. לפגישה הצטרף גם סגן וממלא מקום ראש העיר ירושלים הרב יוסף דייטש. במהלך הפגישות הנוספות עם שאר גורמי הממשל והמשטרה שוחחו הצדדים בהרחבה על חשיבות העמקת הביטחון בהר הזיתים על מנת לאפשר לקהל הרבבות לפקוד את ההר הקדוש ללא כל הפרעה.

חברי הכנסת וגורמי השלטון הודו לראשי וחברי הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים שפועלים מסביב לשעון במשך שנים לשיקום ושיפור המצב בהר הזיתים, כאשר כולם מסכימים כי המהלכים שנעשו בשנים האחרונות הינם תוצאות מעשה ידיהם ומלאכתם של ראשי הועד והם אשר הביאו לתוצאות משמעותיות, אולם עדיין כיאה לבית העלמין היהודי הגדול ביותר בעולם יש לפעול ולעשות הכול על מנת שאירועי האלימות במקום יפסקו ועם ישראל יוכל להגיע להתפלל על קברי יקיריו בבטחה.

כידוע, הוקם הוועד להגנת הר הזיתים בשנים האחרונות בידי האחים אברהם ומנחם לובינסקי שגילו את ההפקרות בהר לאחר שהוריהם ז"ל נטמנו שם. בשנים האחרונות פועל הוועד גם באמצעות לחץ בינלאומי על הגורמים השלטוניים בישראל כדי שזו תאשר פעילויות למיגון ההר ולשמירה על ניקונו וכבודו של המקום שליבם של יהודים רבים עורג אליו. בוועד חברים גם אישי ציבור בולטים ובהם יו"ר ועידת הנשיאים מר מלקולם הונליין.

עקב פעילות הוועד צומצמו במעט האירועים הביטחוניים בהר, אולם בוועד להגנת הזיתים מדגישים כי פעילותם תימשך עד להשגת הביטחון המרבי לכל מי שחפץ לבקר בהר.

 

 

השארת תגובה