שוק ההון: מהם היתרונות ומדוע בוחרים להשתלב בו?

מקצוע מבוקש: איך מרוויחים כסף מבלי לצאת מהבית? מה לומדים והיכן, ומדוע הפך המקצוע למבוקש כל כך?

בשנים האחרונות מצטרפים הרבה גברים וצעירים בערים החרדיות לשוק ההון. חלקם מתעניינים בלימודי נדל"ן, חלקם מעדיפים קורסי יזמות וחלקם בוחרים קורסים מעשיים לקבלת רישיון של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. השאלה היא מדוע משתלב הציבור שלנו בשוק ההון ומה עומד מאחורי המגמה?

ראשית, בשוק ההון ניתן לסחור מבלי לצאת מהבית. שעות העבודה הנוחות מקלות ומסייעות להפיק מקסימום תועלת כלכלית כל השבוע. שנית, הרבה מעסיקים בסקטור הפרטי והציבורי בישראל מעוניינים בעובדים עם הכשרה מעשית בשוק ההון. סטודנטים בציבור מזהים את הביקוש וכך מבטיחים לעצמם קריירה עם תגמול גבוה.

היתרונות של לימודי שוק ההון

חטיבת לימודי שוקי ההון של האקדמיה לפיננסים היא דוגמא מצוינת ליתרונות של הענף. במסגרת החטיבה יכולים סטודנטים או בעלי קריירה לבחור בדיוק במה להתמחות.

אפשר לבחור האם ללמוד במסלול מלא למשקיע העצמאי, או לקחת קורס שוק ההון למתחילים, קורס אופציות מעו"ף, קורס ניתוח טכני ומסחר ואפילו קורס פסיכולוגיה בהשקעות. יש כמובן גם קורס למתקדמים ובו מקבלים כלים אפקטיביים לניהול תיק השקעות עצמאי.

בנוסף, לימודי שוק ההון מספקים ללומדים הכנה מקצועית לקראת בחינות הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. הכנה כזו לא קיימת בבתי הספר ובתלמודי תורה והיא מחייבת קורס ייעודי. אפשר להירשם לקורס ספציפי, לקבל פרטים על מועדי הבחינות ולהתחיל בתהליך ההרשמה בתוך זמן קצר.

התכנים של חטיבת לימודי שוק ההון באקדמיה לפיננסים מכובדים ומתאימים גם לציבור שלנו. רשימת הנושאים כוללת קורס למשל מקצועית א', קורס אתיקה ודיני ניירות ערך, קורס יסודות הביטוח ועוד. קריירה בשוק ההון מתחילה בלימודים ועולה בקנה אחד עם השאיפות של מי שרוצה לפרנס את ביתו. במסגרת האקדמיה לפיננסים ניתן ללמוד קורס יזמות עסקית פרקטית וקורס יזמות במדיה החברתית.

מה מאפיין עבודה בשוק ההון?

עבודה בשוק ההון מתאימה לגברים ולנשים, אחרי לימודי שוק ההון יכולים בוגרי הלימודים להשקיע מהבית, להשתלב בבתי השקעות ולהציע את עצמם לחברות בכל רחבי העולם. חיבור אינטרנט כשר (כמו אינטרנט רימון) מאפשר לבצע השקעות בזמן אמת ולגייס כספים למיזמי סטארט אפ.

עבודה בשוק ההון כוללת את חטיבת לימודי הנדל"ן. מי שגר בערים גדולות וצפופות כמו בני ברק או ירושלים ישמח ללמוד על השקעות בנדל"ן, תמ"א 38 ופרויקטים של פינוי-בינוי. בצורה כזו ניתן לדאוג לעתיד האישי ולעתידה של הקהילה. הקורסים מועברים על ידי מרצים מנוסים וניתן לתאם אותם גם תוך הפרדת כיתות בין גברים ונשים. בנוסף, עם תום הלימודים אפשר לקבל סיוע במציאת מקום עבודה הגון.

השארת תגובה