בנט החליט: 'שוברים שתיקה' לא יופיעו בפני תלמידים

שר החינוך נפתלי בנט החליט הערב על הוצאת ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה' אל מחוץ לבתי הספר ואסר עליהם להופיע בפני תלמידים ● "המסיתים נגד חיילי צה"ל, כגון שוברים שתיקה, לא יורשו להיכנס לבתי ספר", נכתב בחוזר המנכ"ל

נפתלי בנט. צילום: ששון תירם
נפתלי בנט. צילום: ששון תירם

אחרי דיונים וכפי שהיה צפוי, הכריז הערב שר החינוך נפתלי בנט על הוצאת ארגון 'שוברים שתיקה' אל מחוץ לבתי הספר ואסר עליהם להופיע בפני תלמידים. "ילדינו נשלחים למערכת החינוך כדי לעודד אותם לערבות הדדית, ולא לפגיעה בחיילי צה"ל", אמר בנט.

החלטתו שלא לאפשר לאנשי הארגון לפעול בתוך כותלי בתי הספר התקבלה לאחר התייעצויות עם גורמי מקצוע בכירים במשרד. שר החינוך הנחה את מנכ"לית המשרד מיכל כהן לעדכן את חוזר המנכ"ל שמסדיר את הנהלים לגבי שיח חינוכי, כך שיצוין בו במפורשות כי ארגונים "המסיתים נגד חיילי צה"ל, כגון שוברים שתיקה, לא יורשו להיכנס לבתי ספר".

בנט הדגיש כי פעילות הארגון פוגעת בצה"ל. "פעולתם של שוברים שתיקה גרמה להוצאת דיבתה של ישראל בעולם, כשהם שמו לעצמם למטרה לפגוע באחיהם, המגנים עלינו. שקרים והסתה נגד צה"ל – לא בבית ספרנו".

בנט הוא לא השר הראשון שפועל נגד ארגון השמאל הקיצוני הרודף את חיילי צה"ל. שר הביטחון משה יעלון תקף שלשום את 'שוברים שתיקה' ואסר את כניסתם של חברי הארגון לכל פעילות של צה"ל. בדברים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו, גיבה שר הביטחון את חיילי ומפקדי צה"ל וטען כי שוברים שתיקה', כמו גם ארגונים נוספים כדוגמתו, הם "תופעה מקוממת ובלתי נסבלת".

לדבריו, "מדינת ישראל מגבה את הלוחמים והמפקדים שיוצאים להילחם למענה, ונדע להגן על כל אחד מהחיילים במידה וגורם כזה או אחר ירדוף אותם וינסה לפגוע בהם בזמן שהותם בחוץ לארץ. אין לנו כל כוונה להתפשר במאבק למען חיילי צה"ל. נעמיד לרשות מי מחיילינו שיירדף את כל האמצעים שיש ברשותנו כדי להגן עליו".

חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ) הגיבה להחלטת שר החינוך ואמרה כי היא פסולה מיסודה. "גם בנט נסחף בגל הפופוליזם וההתלהמות של 'אם תרצו' וחבר מפלגתו רונן שובל. ההחלטה לא לאפשר לארגון 'שוברים שתיקה' להיכנס לבתי ספר חותרת תחת החינוך לדמוקרטיה ופלורליזם, והצורך לטפח ביקורתיות בקרב בני נוער. חשוב שדווקא צעירים העומדים בפני גיוס יכירו בחשיבות ובחיוב של חשיפה והתראה על עוולות וחריגות בפעילות הצבא", אמרה.

השארת תגובה