יעלון נגד ארגון 'שוברים שתיקה': "ניאבק בחורמה"

שבוע לאחר חשיפת המסמכים לפיהם צה"ל משתף פעולה עם ארגון 'שוברים שתיקה', יוצא שר הביטחון יעלון במתקפה חריפה כנגד הארגון ● "מדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים, ונגד תופעות שכאלו ניאבק בחורמה"

בוגי יעלון  (צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון)
בוגי יעלון (צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון)

שר הביטחון משה בוגי יעלון יצא אמש במתקפה חריפה כנגד ארגון 'שוברים שתיקה' החושף עדויות שליליות מצד חיילי צה"ל משדה הקרב ומפרסמם במדינות העולם. "מדינת ישראל מגבה את הלוחמים והמפקדים שיוצאים להילחם למענה", פתח יעלון. "ונדע להגן על כל אחד מהחיילים במידה וגורם כזה או אחר ירדוף אותם וינסה לפגוע בהם בזמן שהותם בחוץ לארץ".

יעלון התייחס גם לרדיפה אחר חיילי צה"ל אשר נלחמו ב'צוק איתן' לאחר שפורסם כי חלקם מזומנים לחקירה באירופה על פשעי מלחמה. לדבריו, "זו תופעה מקוממת ובלתי נסבלת, ואין לנו כל כוונה להתפשר במאבק למען חיילי צה"ל. נעמיד לרשות מי מחיילינו שיירדף את כל האמצעים שיש ברשותנו כדי להגן עליו".

בשבל זה התייחס יעלון לארגון ואמר כי "אנו מודעים לניסיון הנואל של ארגונים שונים להוציא את דיבתנו רעה ואת דיבתם של חיילי צה"ל רעה ברחבי העולם, וזה מאבק שמחייב אותנו לחשוף את פרצופם האמיתי של אותם אנשים במקביל להגנה על החיילים. גם אני חוויתי רדיפה אישית כזו במדינות שונות בעולם, אבל אסור שהדבר ירפה את ידינו".

לדבריו, "מדובר בצביעות ובתעמולה שקרית נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל, וזהו חלק ממסעות הדה-לגיטימציה נגדנו. לכן גם הוריתי לאסור את כניסתם של חברי 'שוברים שתיקה' לכל פעילות עם צה"ל. אם אנשי 'שוברים שתיקה' היו באמת חרדים למוסר שלנו, כפי שאנו דואגים וחותרים לשמור על ערכי המוסר שלנו, הם היו פועלים מול צה"ל באופן ישיר, ולא משחירים את פני חיילינו בחוץ לארץ".

דבריו של יעלון נכתבו לאחר שפורסם כי בעבר הייתה תכתובת בין הארגון לצה"ל. מסמכים חשפו כי גורמים בצה"ל משתפים פעולה עם הארגון ומעבירים מידע. יעלון הבהיר כי "בעבר היו ניסיונות לברר אירועים ומקרים שאנשי 'שוברים שתיקה' הצביעו עליהם, והם עלו בתוהו. ככל שחלף הזמן התברר שמדובר בארגון הפועל ממניעים זדוניים, ונגד תופעות שכאלו ניאבק בחורמה".

השארת תגובה