ועידת 'הארץ': עריקאת עלה לנאום – דגל ישראל הוסר

בועידת עיתון 'הארץ' המתקיים מידי שנה בניו יורק ומארח מגוון אישים ונואמים, עלה לנאום בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת ● אלא שכאשר עלה לבמה, דרש להסיר את דגל ישראל המוצב מאחוריו ● כצפוי, מארגני הכנס נעתרו לבקשתו והסירו אותו

גון קרי אבו מאזן סאיב עריקאת צילום מחלקת המדינה
גון קרי אבו מאזן סאיב עריקאת צילום מחלקת המדינה

דגל ישראל שהתנוסס מעל במת ועידת עיתון 'הארץ' המתקיימת בניו יורק – הוסר היום, עת עלה לנאום בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת.

צוות ההפקה של הכנס מטעם העיתון ה'ישראלי' הסביר כי הוחלט לכבד את בקשתו של עריקאת לא לנאום כשמאחוריו מתנוסס דגל כחול-לבן. אך לא זו בלבד, בנאומו תקף עריקאת את מדיניות ישראל וכינה אותה "משטר אפרטהייד".

בין היתר התייחס הבכיר הפלסטיני למדיניות הממשלה ולעומד בראשה בנימין נתניהו, "נתניהו מנסה להרוס את פתרון שתי המדינות וליצור משטר אפרטהייד". בנוסף טען כי הקמת מדינה פלסטינית היא הפתרון היחיד לסכסוך ושאל: "כל אלה שלא רוצים פתרון של שתי מדינות, מה התכנית שלכם לגבי? מה אתם רוצים לעשות איתי?".

עריקאת גם בירך על החלטתו המפלה של האיחוד האירופי בדבר סימון מוצרים מיהודה ושומרון, רמת הגולן וירושלים. בנוגע למלחמה העולמית נגד דאע"ש אמר עריקאת כי לארגון הטרור הרצחני אין שום קשר לאיסלאם. "זו חבורה של פושעים ובריונים".

לקראת סוף דבריו דחה עריקאת את הביקורת על כך שהרשות הפלסטינית לא נאבקת בהסתה נגד יהודים וטען "לפעמים קשה להבדיל בין חופש הביטוי לבין הסתה. אנחנו מנסים לתקן את הטעויות שלנו". הוא הוסיף כי "אין הבדל בין דאע"ש לבין אלה שרצחו את משפחת דוואבשה בכפר דומא".

השארת תגובה