תיעוד מרהיב: בפריז מציינים שנה לטבח ב'היפר כשר'

שנה לטבח המזעזע ב'היפר כשר' בפריז, נערך בבית הכנסת המרכזי בפריז מופע זיכרון לקדושים שנרצחו במקום ● בין הזמרים שהשתתפו באירוע, אוהד מושקוביץ, אבי מילר, איציק דדיה ועוזיה צדוק שביצע את 'שיר הגמר' – 'שמע ישראל' ● צפו

בבית הכנסת הגדול בפריז נערך בשבוע שעבר כנס לרגל ציון שנה לפיגוע הנורא שהתרחש ב'היפר כשר', וגבה את חייהם של ארבעה יהודים. את האירוע יזם איש התקשורת מארה"ב נחום סיגל, וחיבר אליו את ה'קונסיסטואר' – מועצת הקהילות הדתיות בצרפת ואת משרד התפוצות בישראל בראשותו של השר נפתלי בנט שפרשו את חסותם על הערב, כשעל ההפקה כולה אחראי המפיק דוד פדידה.

במהלך האירוע הופיעו על הבמה יהורם גאון שהפנט את הקהל בקולו הייחודי, אוהד מושקוביץ, איציק דדיה, עוזיה צדוק – זוכה 'בית הספר למוסיקה' שאף ביצע את שיר הגמר 'שמע ישראל', אבי מילר, הכוכב הצרפתי עמיר חדד ועוד. המופע כולו לווה על ידי תזמורת סימפונית מורחבת בניצוחו של המאסטרו גרשון פריישטט.

בבוקר האירוע ביקרה המשלחת מישראל באולם המופעים 'בטקלן' בפריז שבו התרחש הטבח בחודש שעבר בכדי להביע סולידריות עם העם הצרפתי כולו בתקופה הקשה שעוברת עליהם. עבור סיגל זהו אירוע אחד מני רבים שהוא יוזם עבור קהילות יהודיות ברחבי העולם ובכוונתו להמשיך ולקרב את יהודי התפוצות במטרה לאחד את כל עם ישראל.

השארת תגובה