ריבלין נפגש עם אובמה: לא נלחמים באיסלאם

נשיא ארצות הברית ברק אובמה נפגש הלילה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין. הוא הדליק נרות חנוכה בבית הלבן והשניים שוחחו אודות האתגרים הניצבים בפני ישראל. ״אני מוכרח לומר שבנושא הפלסטיני הנשיא הביע דאגה רבה", אמר ריבלין לכתבים בתום הפגישה

הנשיא ריבלין באמירת סליחות במשכנו צילום דייויד כץ  (2)
הנשיא ריבלין באמירת סליחות במשכנו צילום דייויד כץ (2)

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש הלילה עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה. בפגישתם ערכו השניים טקס הדלקת נרות חנוכה וכן קיימו פגישה בארבע עיניים בה דנו על המצב הביטחוני בישראל וכל על התהליך המדיני אשר פסק לפני שנים ספורות ולא החל שוב מאז.

"קיימתי דיון עם הנשיא ריבלין סביב האתגרים של חוסר היציבות במזרח התיכון והאתגרים שבהם אנחנו יכולים לסייע לישראל מול הפלסטינים", אמר אובמה לאחר הפגישה. אובמה הוסיף: ״אנחנו מגנים את האלימות וההסתה, אבל אנחנו מקווים ליצירת דיאלוג לקידום השלום. זהו זמן שהשלום נראה רחוק, אבל צריך לנסות".

ריבלין סיכם את הפגישה ואמר: ״לישראל אין ידידה טובה מארה"ב. ישראל מודה לך על המאבק נגד קיצוניות. אין לנו מלחמה נגד איסלאם". במהלך טקס הדלקת הנרות שנערך לאחר הפגישה, אמר ריבלין: "זוהי הפעם ה-76 שאני חוגג את חנוכה, אבל את זו אני לא אשכח. אני אוהב לחגוג עם הנכדים בירושלים, אבל אמרו לי שאסור לוותר על הסופגניות של הבית הלבן״.

בתום הפגישה אמר נשיא המדינה לכתבים כי ״אני מוכרח לומר שבנושא הפלסטיני הנשיא הביע דאגה רבה". לדבריו, "הוא רואה בניתוק דבר שאינו מועיל, אך יחד עם זאת הוא לא הביע אופטימיות רבה מהאפשרות לחדש את המשא ומתן".

השארת תגובה