רוני אלשיך נכנס לתפקידו כמפכ"ל המשטרה

רוני אלשיך, סגן ראש השב"כ לשעבר, נכנס הבוקר לתפקידו כמפכ"ל משטרת ישראל בשורה של טקסים ● ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לבטחון הפנים גלעד ארדן העניקו לו את דרגות הרב ניצב בטקס שהתקיים בלשכת ראה"מ

המפכ"ל רוני אלשיך. צילום: פייסבוק
המפכ"ל רוני אלשיך. צילום: פייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי סאגה ארוכה נכנס היום רוני אלשיך לתפקיד המפקח הכללי של משטרת ישראל בשורה של טקסים רשמיים. ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן העניקו למפכ"ל הנכנס את הדרגות בטקס חגיגי בלשכת ראש הממשלה.

כזכור, ארדן התעקש על מפכ"ל מחוץ לשורות המשטרה ייעד בתחילה לתפקיד את תת אלוף גל הירש, אך בעקבות מחאה ציבורית נאלץ לחזור בו ולמנות את אלשיך, סגן ראש השב"כ לשעבר. אלשיך הוא המפכ"ל הראשון שמתמנה לראשותה של משטרת ישראל שלא מתוך סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה.

בטקס דיבר אלשיך והודה על האמון שניתן בו. אלשיך סיפר, "בשום חלום שלי לא חלמתי להיות מפכ"ל. אני אפילו לא זוכר אם התחפשתי אי פעם לשוטר".

לדבריו, "אנחנו כאן, כדי לשרת. תפקידנו לשרת את האזרח הנורמטיבי שומר החוק, לאפשר לו ביטחון אישי מיטבי, לתרום את חלקנו בשיפור נורמות הציות לחוק בקרב האזרחים הנורמטיביים וכל זאת, לצד מלחמה נחושה ובלתי מתפשרת במי שבחר להגדיר עצמו כעבריין".

"אין ולא תהיה סתירה בין המאמץ שלנו לאפשר לאזרח ההגון לחיות את חייו באופן תקין ובין הפעילות שתגרום לעבריין לחיות בפחד תמידי", אמר אלשיך וציין, כי "שמחתי לגלות שיש במשטרה עם מי לעבוד. ראיתי שוטרים עם ניצוץ בעיניים, שמבינים את חשיבות תפקידם רגישותו ומורכבותו ואיתם אלך קדימה".

בהמשך היום יתקיים טקס חילופין רשמי במטה הארצי של המשטרה, במהלכו יעביר ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, את התפקיד לאלשיך.

במקביל, ייכנס לתפקידו גם סגן המפכ"ל החדש, ניצב זהר דביר, שיצטרך לעזוב לשם כך את שני המחוזות עליהם הוא מופקד, מחוז צפון ומחוז חוף.

בפני אלשיך ניצבים אתגרים רבים שעיקרם שיפור ושיקום תדמית המשטרה שניזוקה קשות בשנים האחרונות אחרי שלל פרשיות שבהן נקשרו שמם של ניצבים רבים מה שגרם לגדיעת דור שלם של מפקדים בשורות המשטרה. כעת, עם מינויו יחל ככל הנראה סבב מינויים לתפקידים הבכירים שהתפנו במשטרה ולא אויישו עד כה.

השארת תגובה