נתניהו נפגש עם הנשיא אובמה ולחץ יד לאבו מאזן

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נסע לצרפת במסגרת ועידת האקלים הבינלאומית ● שם פגש את הנשיא ברק אובמה, קנצלרית גרמניה ונשיא צרפת ואחרים ● מנהיגי המדינות נעמדו לצילום משותף וראש הממשלה לחץ את ידו של אבו מאזן

ראש-הממשלה-בנימין-נתניהו-ונשיא-הרשות-הפלסטינית-אבו-מאזן-צילום-משה-מילנר-לעמ-2
ראש-הממשלה-בנימין-נתניהו-ונשיא-הרשות-הפלסטינית-אבו-מאזן-צילום-משה-מילנר-לעמ-2

בפריז נפתחה הבוקר ועידת האקלים הבינלאומית באבטחה כבדה, במסגרת הועידה דנים כ-140 מדינות מרחבי העולם בנוגע למאבק בשינוי האקלים, ומטרתה השגת הסכם בינלאומי בנושא.

לאחר הצילום המשותף של המנהיגים לחצו ידיים ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרש"פ אבו מאזן. נתניהו שוחח במסגרת הועידה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ראש ממשלת איטליה מתאו רנצי והזמין את הנסיף צ'ארלס לביקור בירושלים. בהמשך הוא צפוי להפגש גם עם נשיא רוסיה פוטין, ולשאת נאום.

"הרעיון היה למצות את כל הנושאים ולזהות ולטפל בכל המחסומים הפוטנציאליים לפני פריז, כדי שלא נוכל לומר שלא צפינו בעיה כזו או אחרת", אמר ל"פייננשל טיימס" לורן פביוס, שר החוץ הצרפתי שהוא יו"ר הוועידה שתימשך שבועיים.

לקראת הוועידה, עם נחיתתו אמש בצרפת, הצטרף נשיא ארה"ב ברק אובמה לנשיא הולנד ולראש העיר לסיור בזירות מתקפת הטרור. ליד אולם ההופעות בטקלן, הזירה המרכזית, וחלק כבוד לנרצחים. אובמה אף הניח זר במקום ועמד דומייה לזכר הקורבנות.

בפגישה עם ראש ממשלת קנדה אמר אמר נתיהו כי הוא "שמח לראות את ראש הממשלה טרודו, הייתה לנו כבר ההזדמנות לשוחח בטלפון. לקנדה ולישראל יש יחסים נהדרים, יש אף בסיס להדק את היחסים הללו. יש דברים פרקטיים שלשני העמים שלנו יש בהם עניין, ואני מצפה לשוחח עמך בנושאים אלו. כעת, אני מזמין אותך לישראל בהזדמנות הקרובה ביותר שתהיה לך".

בתגובה, השיב ראש ממשלת קנדה, טרודו כי אכן "יהיה זה עונג לשוב לישראל כשזה יתאפשר. באופן כללי מדובר בלהתחיל שיחה כדי להמשיך את הידידות והיחסים ההדוקים כל כך בין קנדה לישראל. יש לנו נושאים רבים לדון בהם, ונושאים רבים לשתף בהם פעולה. אני מצפה להמשיך את הידידות ההדוקה שקנדה הפגינה כלפי ישראל במשך דורות ותמשיך לעשות זאת בעתיד".

בהמשך נועד רה"מ נתניהו נועד גם עם ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול והזמין גם אותו לביקור רשמי בישראל. הפגישות היו חמות וידידותיות ובהן עלה נושא המלחמה בטרור העולמי.

השארת תגובה