נתניהו יעניק שטחים לפלסטינים – השרים מתנגדים

בשבוע שעבר על רקע ביקורו של ג'ון קרי דווח כי נתניהו יוזם שורת מחוות לפלסטינים ● בין היתר יוזם נתניהו הענקת 10,000 דונם משטחי יו"ש, מסירת כלי נשק לגורמי הביטחון והקלות כלכליות ● שרי ממשלתו מתנגדים, בבית היהודי זועמים

ראש הממשלה בנימין נתניהו    צילום: הכנסת
ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשבוע שעבר פורסם בכלי התקשורת דיווח לפיו ראש הממשלה נתניהו שוקל לתת לפלסטינאים 10,000 דונם אדמה. הדיווח היה על רקע ביקורו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי'. כעת, שרי הממשלה דורשים הבהרות. שר החקלאות אורי אריאל דורש מיו"ר מפלגתו להציב קווים אדומים לממשלה. וכן השרים חיים כץ ואופיר אקוניס אמרו כי יעלו את זה הבוקר בישיבת הממשלה.

במכתבו של אריאל לבנט נכתב: "במסגרת ביקורו בישראל של מזכיר המדינה ג'ון קרי, התפרסמו ידיעות כי ממשלת ישראל בראשות מר בנימין נתניהו נערכת למתן "מחוות" לרשות הפלסטינית לשם "הרגעת הרוחות". בין אותן "מחוות" שהוזכרו, עלו האפשרויות של מסירת עשרות אלפי דונמים ביהודה ושומרון לשליטה פלסטינית, מסירת כלי נשק לגורמי הביטחון ברשות הפלסטינית והקלות כלכליות שונות".

לדבריו, "אני רואה זאת בחומרה רבה. זהו פשע מוסרי ומתן פרס לטרור. צעדים שכאלו יסכנו את חיי אזרחי ישראל שאנחנו – חברי הממשלה – אמונים בהגנתם. לאור זאת, אני מבקש לדון בכך בישיבת הסיעה הקרובה ולקבל החלטות מעשיות על הקווים האדומים המדיניים-בטחונים של ישיבת "הבית היהודי" בממשלת ישראל הנוכחית".

השר כץ אמר הבוקר: "אני מתנגד מכל וכל לתכנית שפורסמה. אין שום הגיון בנתינת שליטה אזרחית נוספת ביו"ש לרשות הפלשתינית, בטח כאשר הם הגורמים לטרור. אדרוש בישיבת הממשלה לבטל את הצוות במתפ"ש ולגנוז את המפות באם הן קיימות".

גם שר המדע אופיר אקוניס הביע את התנגדותו ואמר: "אחרי הרעיון ההזוי להעביר נשק לפלשתינים, אנחנו שומעים על יוזמת מתאם הפעולות בשטחים להעברת עשרת אלפים דונם לרשות הפלסטינית. אסור שדבר כזה יקרה".

השארת תגובה