דיווח: יו"ר ש"ס דרעי צפוי לחזור למשרד הכלכלה

שבועות לאחר פיטוריו, יתכן כי יו"ר ש"ס דרעי ישוב למשרד הכלכלה לאחר אישור מתווה הגז ● הסיבה: לא נמצא תיק חילופי ובהתאחדות התעשיינים דורשים שר במשרה מלאה ● נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "קורא לשר דרעי לחזור לתפקידו במשרד הכלכלה"

אריה דרעי ודב חנין בועדת הכלכלה. צילום: דוברות הכנסת
אריה דרעי ודב חנין בועדת הכלכלה. צילום: דוברות הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לפני מספר שבועות פרש יו"ר ש"ס דרעי מתפקידו כשר הכלכלה בין היתר עקב המחלוקת בינו לבין ראש הממשלה בסוגיית הגז וכן בנושאים אחרים. כעת, כך מדווח ב'מעריב', צפוי דרעי לחזור למשרד מיד עם אישורו של מתווה הגז על ידי ראש הממשלה המחזיק כיום בתפקיד.

חזרתו, אם תתרחש, תיוחס רבות למאמציהם של התאחדות התעשיינים אשר דורשים משרד כלכלה עם שר מכהן. בנוסף, העובדה כי טרם נמצא תיק חילופי לדרעי, תתרום רבות לקידומו של המהלך. על פי הדיווח, ראש הממשלה שוחח עם דרעי על האפשרות בעת התפטרותו, אך דרעי סירב מחשש לביקורת ציבורית.

יצוייין כי פרישתו של דרעי ממשרד הכלכלה גררה ביקורת חריפה מצד מתנגדי המתווה וכן ביקורת ציבורית על המהלך אשר נתפס בעיני הציבור כ'קומבינה פוליטית'.

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אמר כי “אנחנו רוצים שר תעשייה במשרד מלאה. אני קורא לשר דרעי לחזור לתפקידו במשרד הכלכלה. בתחילת הדרך היו בינינו חילוקי דעות, אבל בהמשך – ככל שהעמקנו את ההיכרות בינינו – גיליתי אדם חם המבין את הפוטנציאל הגדול הגלום בתעשייה".

ברוש הוסיף: "אני מאוד מקווה שלאחר החתימה הסופית על מתווה הגז דרעי יחזור לתפקידו במשרד הכלכלה, שמקדם גם את האינטרסים של קהל היעד של בוחריו ושל השכבות המוחלשות. הוא יהיה שותף מוביל בקידום האתגרים”.

השארת תגובה