הלוחם שיחזר: "ללא חבריי, לא הייתי עומד כאן"

הלוחמים שחיסלו את המחבל הבוקר בצומת תפוח שחזרו את הרגעים הדרמטיים ● אחד הלוחמים סיפר: "הגיח לעברנו מחבל חמוש בסכין וניסה לדקור אותי בטרם נוטרל" ● צפו בוידאו

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

"אם חבריי הלוחמים לא היו פועלים בכזו מהירות ומקצועיות, קיימת סבירות גדולה שלא הייתי עומד פה עכשיו", כך סיפר לוחם משמר הגבול, סמ"ש ס' שהמחבל ניסה לדקור אותו מוקדם יותר היום בצומת תפוח שבשומרון. מיד לאחר האירוע הוסיף: "אנחנו מוצבים במחסום בכל שעות היממה ונדרשים לשמור על עירנות ודריכות מקסימלית. כך גם היה הפעם כשהגיח לעברנו מחבל חמוש בסכין וניסה לדקור אותי בטרם נוטרל".

כזכור, בסמוך לשעה 09:00 בבוקר הגיחה מונית מכיוון שכם לעבר צומת תפוח. לפתע מתוך הרכב זינק פלסטיני ורץ לעבר לוחמי משמר הגבול עם סכין שלופה בידו. המחבל ניסה לדקור את אחד הלוחמים המוצבים במקום. שני לוחמי מג"ב איו"ש, רש"ט ד' וסמ"ש ד' שזיהו את המחבל, דרכו באופן מיידי את נשקם וביצעו ירי מדויק לעבר המחבל עד שזה נוטרל. בהמשך נקבע מותו של המחבל.

סמ"ש ד, שיחזר את רגעי האירוע: "זיהינו את המחבל מזנק מהרכב, דרכנו את הנשק, וביצענו לעברו ירי מדויק. אני שמח שהבאנו את האירוע לסיומו במהירות, ומנענו פגיעה בחיי אדם ובחפים מפשע".

סגן מפקד מג"ב איו"ש, ניצב משנה בריק יצחק, שיבח את פעילות הלוחמים ותגובתם המהירה וציין: "הלוחמים פעלו במקצועיות ובנחישות בדיוק כפי שמצופה מכל לוחם במשמר הגבול. הם הביאו את האירוע לסיומו בתוך מספר שניות וללא נפגעים בקרב כוחותינו".

השארת תגובה