אלמונים תלו רגל חזיר בפתח בית הכנסת החרדי בערד

הסלמה במאבק: לאחר מאבק ארוך בעניינו של בית הכנסת החרדי בעיר, פסק בית המשפט לטובתו של בית הכנסת, מה שגרר תגובה חריפה מצד גורמים קיצוניים בעיר ● אמש נדהמו המתפללים לגלות רגל חזיר אשר נתלתה בכניסה לבית הכנסת

רגל חזיר בערד
רגל חזיר בערד

זעזוע בערד: מתפללי בית הכנסת החדש בעיר, גילו אמש בהגיעם לתפילת שחרית כי אלמונים תלו רגל של חזיר בפתח בית הכנסת של חסידות גור. על פי ההערכה, הדבר נעשה בשל המאבק בין תושבי המקום למתפללי בית הכנסת שבמהלך החודשים האחרונים דרשו התושבים לפנות את המקום.

שורש המאבק החל לאחר הבחירות לפני מספר חודשים אז נבחר לראשות העיר מועמד 'יש עתיד' ניסן בן חמו אשר הסית כנגד החרדים, כך טענו בזמנו גורמים בקהילה החרדית. לאחר היבחרו נפתח המאבק על בית הכנסת כשהעירייה צידדה בדעת התושביפם עד שהסאגה הגיעה לבית המשפט שפסק כי בית הכנסת יוכל לפעול כחוק.

בשלב זה החלו גורמים קיצוניים מקרב תושבי העיר להחריף את המאבק. לפני מספר ימים הונח ראש של חזיר בפתח ביתו של רב קהילת חסידי גור בעיר, הרב צבי ביאלוסטוצקי. אמש כאמור אלמונים תלו רגל חזיר בפתח בית הכנסת מה שמביא את המאבק לשיא חדש.

"ההסתה מתסיסה וגורמת לערד להיות חבית אבק שריפה שאיש לא רוצה לגור בה, ןבמצב של "מוכרים בלבד", מחירי הדירות צונחים מיום ליום והם הזולים בארץ, שליש ממחירי דירה דומה, בערי פיתוח חלשות כמו דימונה למשל או ירוחם.

ראו נא מה גורמת ההסתה של ראש העיר החדש ניסן בן חמו והיועץ המשפטי של העירייה חיים שימן. בשלב זה מספרים ראשי הקהילה על תליית רגל החזיר אשר לטענתם "המלחמה והמאבק של ראש העיר נגד הציבור החרדי גורמת לאווירה עכורה בעיר שרגל החזיר היא אחת מתוצאותיה"

מדוברות העירייה נמסר כי אין כל קשר לעירייה. "הטענות משוללות כל יסוד. אין לעירייה שום קשר לדבר. אתמול נערכה ישיבת מועצת העיר בה ראש העיר גינה כל מעשה שכזה. ראש העיר ביקש ממפקד תחנת המשטרה לחקור את הנושא ולמצוא את האשמים בתקווה שימוצה עימם הדין".

מהמשטרה נמסר: "הבוקר התקבל דיווח במשטרת תחנת ערד אודות מציאת רגל של חזיר תלויה בבית הכנסת בעיר ערד. בתחנת המשטרה נפתחה חקירה ולזירה נשלח חוקר זירה לאיסוף ממצאים פורנזיים. הנסיבות בחקירה".

השארת תגובה