נגיש וחדש: קו סדיר וישיר להר הזיתים

הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מברך על הפעלת קו סדיר להר הזיתים • הקו החדש שמספרו 83 ייצא 11 פעמים ביום ממרכז ממילא להר הזיתים ובחרה מהר הזיתים לנוף ציון ויאפשר לפוקדים הרבים את הר הזיתים להגיע למקום בנגישות מירבית

הר הזיתים
הר הזיתים

שירות חדש לפוקדים את הר הזיתים: אודות השיפור במצב הביטחוני והאבטחה שהוגברה . חברת אגד תפעיל קו קבוע ממרכז ממילא להר הזיתים, ותאפשר לרבבות הפוקדים את הר הזיתים להגיע במקום בתחבורה מסודרת ונגישה.

הקו החדש שמספרו 83 ייצא בתדירות של 11 נסיעות ביממה מהמרכז המסחרי ממילא להר הזיתים, ובחזור מהר הזיתים לנוף ציון. בשלב הראשון תפעיל אגד 11 נסיעות ביממה לשני הכיוונים, כאשר הכוונה היא להרחיב עוד את השירות ולהגביר את התדירות.

החלטת חברת אגד הגיעה לאחר פניות רבות לפתיחת קו מסודר להר הזיתים לטובת רבבות הפוקדים את ההר ותושבי השכונות היהודיות באזור. באגד בחנו את הפניה והחליטו להיענות בחיוב לדרישת הציבור, והוחלט כאמור על פתיחת קו 83.

אברהם לובינסקי יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בירך על פתיחת הקו החדש ואמר: "השיפור במצב הביטחוני באזור הר הזיתים והיענות חברת אגד תאפשר לאלפים רבים נוספים לפקוד את הר הזיתים בצורה נגישה ומסודרת כאשר עד היום לא התאפשר לרבים לפקוד את ההר בתדירות גבוהה בשל היעדר תחבורה ציבורית סדירה" בוועד הוסיפו ואמרו "אנו מברכים את ראשי אגד על החלטה חשובה זו".

 

תגובה אחת
  1. קו שמשרת את השכונות היהודיות הוא מבורך, אבל לא הבנתי איך קו שמגיע למעלה הזיתים בלי שום עצירה אחרת בהר אמור "תאפשר לאלפים רבים נוספים לפקוד את הר הזיתים בצורה נגישה ומסודרת".
    אם באמת היו רוצים לעזור לעולים להר היו מסדרים לקו הזה עצירה נוספת בדרך יריחו – מול מרכז המידע, קבר אור החיים, מעלה הכהנים או המדרגות המובילות לחלקת המערביים.
    או שהיו עושים מה שבאמת חסר ובאמת היה יכול לסייע – פותחים קו שמגיע לתצפית רחבעם.

השארת תגובה