ראה"מ הצרפתי: חשש מפיגועים בנשק כימי או ביולוגי

אחרי גל הפיגועים האחרון לפני כשבוע בפריז, במהלכו נהרגו 129 בני אדם ועוד מאות נפצעו – היום מביע ראש הממשלה הצרפתי מנואל וואלס חשש, כי בפעמים הבאות עשויים מחבלים לעשות שימוש גם בנשק כימי או ביולוגי

שוטרים בצרפת
שוטרים בצרפת

צרפת עלולה להיות מותקפת בנשק כימי – כך אומר הבוקר (חמישי) ראש ממשלת צרפת, מנואל וואלס בפרלמנט הצרפתי. לדבריו, אינו שולל את האפשרות שדאע"ש או ארגוני טרור אחרים יעשו שימוש בנשק כימי.

"במאבקה נגד גורמים איסלאמיים קיצוניים, עלולה צרפת להתמודד עם סיכון של לוחמה כימית או חיידקים. אסור לנו לשלול שום דבר, ואני אומר זאת עם כל אמצעי הזהירות הדרושים. אנחנו יודעים וזוכרים שקיים סיכון של נשק כימי או ביולוגי וכי הדמיון המקאברי של מתכנני הפיגועים הוא בלתי מוגבל". אמר וואלס.

בתוך כך, צופה ראש היורופול, משרד המשטרה האירופאי, רוב ווינוורייט, כי "צפויות התקפות נוספות בעקבות ההתקפה בפאריס". סרטון ראשון המתעד בבירור את רגעי האימה שעברו על אזרחי פאריס בליל שישי נחשף הלילה על ידי ה"דיילי מייל".

בסרטון נראה המחבל כשהוא נכנס לבית הקפה יוריה לכל עבר בעת שהמבלים במקום נסים על נפשם, מתפזרים ומנסים לתפוס מחסה. הירי עצמו נראה משלוש מצלמות אבטחה שונות.

מאוחר יותר נראה המחבל כשהוא מכוון נשק לראשה של אישה, אך ככל הנראה יש מעצור בנשקו או שאזלה בו התחמושת, משום שהוא לא יורה בה. אותה אישה העידה מאוחר יותר כי שמעה שלוש נקישות, אולם הנשק לא ירה וחייה ניצלו.

אחר כך נוטש המחבל את המקום, אולם כמה שניות מאוחר יותר שוב נראה ירי, שבוצע אולי על ידי מחבל אחר שהגיע לזירה. המחבל החשוד בירי הוא ככל הנראה סלאח עבד א-סלאם, שאחריו נערך בימים האחרונים מצוד נרחב, אולם הוא טרם נתפס.

בנוסף, הבוקר פורסמה לראשונה תמונתה של המחבלת המתאבדת שפוצצה את עצמה בשכונת סן דני בפאריס. שמה הוא חנן איה אל-חסן, בת 26 ממוצא מרוקאי, שהיא בת דודתו של המחבל עבד אל-חמיד אבאעוד, "המוח" הראשי של מבצעי הפיגועים בבירה הצרפתית.

השארת תגובה