משבר? יו"ר הכנסת צפוי לדרוש עיכוב בחוק הגיוס

יולי אדלשטיין 'דואג': זירוז תיקון לחוק הגיוס – לא יאפשר לאופוזיציה להביע דעתה ● מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, תתכנס לדון באם להסכים לראש הממשלה להעביר את התקציב לפני תיקון חוק הגיוס ● ומה יהיה עם 'מע"מ אפס'?

יולי אדלשטיין צילום דוברות הכנסת
יולי אדלשטיין צילום דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

משבר? יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין צפוי לעורר קשיים בדבר אישורו החפוז של תיקון חוק הגיוס בשבוע הקרוב ובשבוע הבא. על פי הדיווח ב'חדשות 2', התנגדותו של אדלשטיין היא על רקע העובדה כי העברת החוק תיעשה ללא שימוע אשר במהלכו תוכל האופוזיציה לחוות דעתה כנגד או בעד החוק.

כזכור, מועצת גדולי התורה דרשה את העברתו של החוק טרם תקציב המדינה בכדי למנוע מח"כים סוררים להתנגד לתיקון. בישיבת ראשי הסיעות עם ראש הממשלה נתניהו, סוכם לאשר את החוק רק לאחר התקציב עקב לו"ז צפוץ במליאת הכנסת שלא יאפשר את העלאת החוק לקריאה שניה ושלישית עד סוף השבוע, אז צפוי התקציב לעבור בקריאה שלישית.

דא עקא, בסביבת יו"ר הכנסת אמרו כי אדלשטיין צפוי שלא לאשר את אישורו של החוק בפרק זמן קצר בן שבוע ימים אלא לאפשר לאופוזיציה לחוות דעתה. החשש העיקרי מצד הח"כים החרדים הוא מהתנגדות ח"כים מהקואליציה אשר לא יתמכו בתיקון החוק. כעת, יש להניח כי החשש מתחזק מאחר ועיכוב אישור החוק, יגביר את ההסתה אשר בלאו הכי מתלווית לחוקים מסוג זה.

זו לא המחלוקת היחידה בין הממשלה לחרדים: יו"ר ש"ס דרעי דורש גם את הורדת המע"מ על מים ותחבורה ציבורית. תחילה דרש דרעי הורדת מע"מ גם על חשמל, אך בשבוע שעבר נסוג מהבטחתו זו. ביום חמישי בוטלה ישיבת וועדת הכספים מחמת דרישה זו והובהר כי ש"ס לא תתמוך בתקציב ללא מימוש ההסכם הקואליציוני, אך בישיבת ראשי הסיעות ביום חמישי, הושגה הסכמה חלקית בין דרעי לשר האוצר כחלון.

השארת תגובה