מרגש: התינוק אושפז – עשרות נשים התנדבו

תינוק כבן חודשיים שננטש על ידי אמו והועבר למעון קלט אושפז בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע ● בעקבות קריאה בפייסבוק, הגיעו עשרות נשים לשהות לצד מיטתו ● "נתנו לגוזל שלנו להרגיש שהוא לא לבד בעולם"

המרכז הרפואי סורוקה. צילום: ישראל חיימוביץ'
המרכז הרפואי סורוקה. צילום: ישראל חיימוביץ'

עולם חסד ייבנה: עשרות נשים התנדבו בתחילת השבוע לסייע לתינוק אשר ננטש על ידי אמו בבית החולים סורוקה בבאר שבע. הסיפור החל כאשר פורסם פוסט בפייסבוק הקורא למתנדבות להעניק יד אוהבת לפעוט שננטש.

"במחלקת ילדים ד' מאושפז תינוק מתוק בן חודשים השוהה בקלט חירום ואמור לצאת לאימוץ. אם קלט החירום נמצאת לידו מאתמול אך חייבת לחזור ולטפל בתינוקות קלט נוספים השוהים בביתה. אנו זקוקים בדחיפות למתנדבת שתוכל לשהות ליד התינוק להעניק חיבוק חם ולהשגיח עליו בתוך המחלקה", נכתב בפוסט.

"אנו זקוקים בדחיפות למתנדבת שתוכל להשות ליד התינוק, להעניק חיבוק חם", נכתב ברשת החברתית. "התינוק המדובר הוא רוני, שנולד במרכז הארץ לאמא שלא יכלה לגדל אותו וחתמה על ויתור".

התינוק התאשפז בבית החולים ולשם הגיעו 60 מתנדבות ששהו עמו מסביב לשעון במשך ארבעה ימים ולילות. בין היתר המתנדבות חיתלו, שיחקו והאכילו את הפעוט. "ביום שישי הודיעו לאם ממשפחת הקלט, שיש לו חום והוא צריך להתאשפז", סיפרה מגייסת משפחות האומנה לשם הועבר הפעוט. מחמת העובדה כי היו עוד ילדים במעון, לא היה באפשרותה של האם לשהות סמוך למיטתו.

"היו נשים שהגיעו אבל לא היה לנו מקום להכניס אותם", סיפרה מארגנת המתנדבות והוסיפה: "כל שעה מישהי אחרת, באמצע הלילה והיום, ליטפו, נגעו, האכילו, קילחו, נישקו ונתנו לגוזל שלנו להרגיש שהוא לא לבד בעולם". לפני יומיים חזר הפעוט למשפחת הקלט שלו. עכשיו הוא ממתין למשפחת אומנה שתאמץ אותו ותעניק לו בית חם.

השארת תגובה