בג"צ דחה את העתירות ואישר להרוס בתי מחבלים

אחרי תקופה, וכאקט הרתעתי, אישר ביום בית המשפט העליון להרוס בתי מחבלים המעורבים בפיגועים האחרונים ● ארגון אלמגור: "הריסת הבתים היא כלי במערכת הלחימה בטרור וככזה צריך לעשות חשיבה מחדש לגבי מתן מעמד עותר לכל משפחת מחבל"

בגצ בית המשפט העליון. צילום: בעריש פילמר
בגצ בית המשפט העליון. צילום: בעריש פילמר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בדיון שהתקיים הערב (חמישי) בבית המשפט העליון, דחו השופטים את עתירתם של משפחות המחבלים שביצעו את הפיגועים בהם נרצחו בני הזוג נעמה ואיתם הנקין, מלאכי רוזנפלד ודני גונן, נגד כוונת המדינה להרוס את בתיהם.

בעתירתם טענו באי כוחם של משפחות המחבלים לכך שאין קשר בין מבצע העבירה לבני משפחתו ולפיכך הריסת ביתם אינה חוקית.

השופטים דחו, כאמור, את העתירה של משפחות המחבלים ואישרו למעשה למדינה להתחיל בהריסה של בתי המחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים, בהם נרצחו בני הזוג הנקין, דני גונן ומלאכי רוזנפלד.

הריסת בתי מחבלים מתאפשרת מכוח חוק מתקופת המנדט הבריטי המאפשר בעיתות מלחמה להרוס בתים של קרובי משפחה של מעורבים בטרור.

בארגון נפגעי הטרור "אלמגור " מברכים על פסק הדין של הנשיאה נאור והשופטים סולברג ומלצר המאשר את הריסת הבתים.

יו"ר הארגון מאיר אינדור: "​זהו ​פסק הדין ​חשוב והמלומד ​ש​חייב להפוך מהיום לעמדת המוצא בייחס לעתירות נוספות של משפחות המחבלים. יש מעתה לדחות את העתירות על הסף. ​

​​​אינדור הוסיף: "​הריסת הבתים היא כלי במערכת הלחימה בטרור וככזה צריך לעשות חשיבה מחדש לגבי מתן מעמד עותר לכל משפחת מחבל לאחר שמשפחות המחבלים וארג​ו​ניהם מצאו שיטה של ניצול  רוחב הלב של מערכת  המשפט  כדי לטרטר ולעכב את המערכת הביטחונית בעתירות סרק שמטרתן להרויח זמן ו​ל​הטיל משקלות על ​ידי העוסקים בלחימה בטרור .

אנו מזכירים שהבגץ דחה בעבר עתירות של אלמגור בסוגיות מדיניות ביטחוניות והצהיר שאינו מתערב בשקולים המדינים והצבאיים. כך גם צריך להתייחס לעתירות משפחות המחבלים מבלי להשוות".

 

השארת תגובה