אפקט 'שיינברג': כנס להתמודדות בפרשות דומות

לראשונה: הרבנים הראשיים לישראל ישתתפו בכנס בנושא 'צניעות וקדושה בקהילה במסגרת העבודה הרבנית' להתמודדות עם פרשות דומות לפרשת 'עזרא שיינברג' ● "אחרי פרשת הרב מהצפון התבררה לנו ההבנה שאין תעודת ביטוח לאיש ולכל אדם זה יכול לקרות"

הרבנים הראשיים הגר"י יוסף והגר"ד לאו. צילום: בעריש פילמר
הרבנים הראשיים הגר"י יוסף והגר"ד לאו. צילום: בעריש פילמר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרשת הרב עזרא שיינברג ממשיכה להשפיע על הציונות הדתית והמגזר החרדי: מנכ"ל איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו יערוך כנס ראשון מסוגו בשבוע הבא להתמודדות עם פרשות דומות במטרה למנוע את המקרה הבא כפי שהתרחש עם הרב שיינברג לפני מספר חודשים.

לצורך הצלחת הכינוס התייצבו בשבועות האחרונים כלל ארגוני הציונות הדתית וארגונים חרדים העוסקים בנושאים אלו לעריכת הכנס בראשם הרבנות הראשית לישראל, כמו גם 'ראש יהודי', 'הנני', 'מעייני הישועה', 'רשת שעלי תורה', 'בקדושה', 'תהל', 'מפעלות', 'מכון פוע"ה', 'מדת'.

גם הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו הבטיחו את השתתפותם בכינוס ואמורים לדבר על תפקידו של הרב כמנהיג קדושת חיי המשפחה בקהילה. בין הרבנים שאמורים לשאת דברים באירוע היו הרב יהושע שפירא ראש ישיבת רמת גן, הרב שמעון כהן, הרב שמואל אליהו רבה של צפת והרב מנחם בורשטיין ראש מכון פוע"ה.

במהלך הכנס שיעסוק בנושאים מגוונים ידברו גם קצין משטרה, אנשי חינוך, פסיכולוג ילדים, ורבנים נוספים. אחד המושבים אף יוקצה לטובת סקירה על מקרי הפגיעה שאירעו בשנים האחרונות כדי להבין את חומרת המקרים. עד כה נרשמו כבר למעלה מ200 רבנים מכל רחבי הארץ.

לדברי מנכ"ל איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו העומד מאחורי היוזמה, זאת הפעם הראשונה שבה נערך בציונות הדתית כנס מסוג זה עבור מאות רבנים שכבר נרשמו לאירוע. "אחרי פרשת הרב מהצפון התבררה לנו ההבנה שאין תעודת ביטוח לאיש ולכל אדם זה יכול לקרות".

"כחלק מההבנה הזאת החלטנו להרים את הנושא יחד עם הרבנים הראשיים וכלל הארגונים בציונות הדתית מתוך הבנה שהרבנים הם הסכמות העליונה והמכוונת בציבורים אלו, זאת על מנת לקבוע גבולות לעיסוק בנושאים אלו, לייצר כלי עבודה להתמודדות בפרשות דומות ולבנות מנגנון עבודה עם רשויות החוק בנושאים בעלי רגישויות למשפחות ולציבור הדתי לאומי".

תגובה אחת
  1. הרב עזרא צדיק..אולי מספיק עם השפיכות דמים הזאת?!
    הרב שמואל אליהו מוציא דיבה!!צריך להדיח אותו מהתפקיד..

השארת תגובה