בית הספר 'משה שרת' – מספר אחת במיחזור

מכולת מיחזור
מכולת מיחזור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית הספר "משה שרת" מחולון, בניהולה של רוית סירי, זכה באות המיחזור של תאגיד אל"ה לשנת תשע"ה על מיחזור מיכלי משקה (בקבוקי זכוכית, בקבוקי פלסטיק ופחיות) והוא עומד כעת בראש מוסדות החינוך בארץ מובילי המיחזור. בית הספר מיחזר 62,505 מיכלי משקה וקיבל בגינם כ-18,750 שקלים כספי פיקדון, באמצעותם יצאו התלמידים לטיולים ולסיורים. בית הספר גם צבר "נקודות ירוקות" ובחר באמצעותן מתנה לטובת תלמידיו – ציור קיר בנושא איכות הסביבה.

טקס הענקת הפרס נערך ביום שלישי השבוע בבית הספר, במעמד השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, שאף העביר שיעור בנושא בבית הספר וראש עיריית חולון, מוטי ששון ובהשתתפות יו"ר אל"ה, נחמה רונן, מנכ"ל התאגיד, חיים זרביב וראשי רשויות מקומיות נוספות.

מוטי ששון, ראש עיריית חולון: "מהפכת מיחזור אמיתית מתאפשרת רק בעזרת התגייסות מלאה של התושבים ושל מערכת החינוך כולה ואני שמח שבחולון זה אכן קורה. חולון היא עיר בריאה ומקיימת והנושא הסביבתי מקודם בה יום יום, שעה שעה. זכייתו של בית הספר 'משה שרת' מחולון במקום הראשון בתחרות למיחזור מיכלי המשקה, משמחת אותנו, כמובן וגורמת לנו גאווה רבה, אבל גם מוכיחה לנו כי אנחנו פועלים בדרך הנכונה והטמעת נושאים 'ירוקים' כבר בגילאים הצעירים – משתלמת".

אבי גבאי, השר להגנת הסביבה: "המודעות לשמירה על הסביבה הולכת וגדלה. לילדים יש תפקיד חשוב – ללמד את ההורים שלהם איך לנהל אורח חיים סביבתי יותר".

נחמה רונן יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה: "זהו דור שבו הילדים גדלים על ערכים גלובליים עם מודעות צרכנית בריאותית וסביבתית גבוהה ביותר. הם יודעים מה חשוב ובמה הם מוכנים להשקיע ולוקחים את האחריות על המיחזור בבית ואחריהם כל המשפחה".

תלמידי בתי הספר והגנים בישראל אספו בשנה האחרונה 3.8 מיליון בקבוקים למיחזור, שהם 6% יותר מהשנה הקודמת.

השארת תגובה