בצלאל טרייבר ימונה לראש רשות החירום הלאומית

ביום ראשון יביא שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לאישור הממשלה את מינוי תא"ל במיל' בצלאל טרייבר לראש רח"ל במשרד הביטחון ● יעלון: "בצלאל טרייבר הוא 'בולדוזר' של עשייה"

בצלאל טרייבר
בצלאל טרייבר

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון יביא ביום ראשון לאישור הממשלה את מינויו של תת-אלוף במילואים בצלאל טרייבר לתפקיד ראש רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון (רח"ל). תא"ל במילואים טרייבר מכהן כממלא מקום ראש רח"ל החל מחודש יוני 2014, זאת במקביל לתפקידו כסמנכ"ל וראש אגף מבצעים לוגיסטיים, תפעול ונכסים (אמו"ן) במשרד הביטחון בשש השנים האחרונות. הוא הומלץ לתפקיד, לצד מתמודד נוסף, על ידי ועדת איתור מועמדים, ונבחר בידי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

רשות החירום הלאומית היא גוף המטה הלאומי שליד שר הביטחון לטיפול והיערכות למוכנות העורף למצבי החירום השונים, בהם מלחמה, רעידת אדמה ועוד. רח"ל מתאמת, בין היתר, בין משרדי הממשלה השונים, רשויות ייעודיות לחירום וכלל הרשויות המקומיות ופועלת בשיתוף פעולה הדוק עם פיקוד העורף, משטרת ישראל ושאר כוחות הביטחון וההצלה.

בצלאל טרייבר שימש כממלא מקום ראש רח"ל במהלך מבצע "צוק איתן". בין תפקידיו בעבר: מייסד, מקים ומנהל מנהלת המעברים, סמנכ"ל למנהל וארגון ברשות שדות התעופה, ראש מטה

שר הביטחון אלוף במילואים יצחק מרדכי, ראש אגף המבצעים וממלא מקום ראש מטה נציבות כבאות והצלה והממונה על ביטחון מוסדות החינוך במשרד החינוך. בין תפקידיו בצה"ל: ראש לשכת הרמטכ"ל רב-אלוף במילואים משה לוי ז"ל, מפקד חטיבת אפריים וסגן קצין חי"ר וצנחנים ראשי.

שר הביטחון יעלון: "במהלך התקופה בה הוא מכהן כממלא מקום ראש רח"ל, הוכיח בצלאל טרייבר יכולת מקצועית וניהולית מרשימה, באופן שגרם לו להוביל את הטיפול בעורף בצורה מיטבית. במיוחד באו לידי ביטוי יכולותיו בימי מבצע 'צוק איתן', זמן קצר לאחר שנכנס לתפקיד. מאז תום המבצע הוביל טרייבר תהליך של הפקת לקחים על מנת להגיע לעימות הבא מוכנים אף יותר מבחינת הטיפול בעורף. לא בכדי זוכה טרייבר להערכה רבה בקרב ראשי רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

"בצלאל טרייבר הוא 'בולדוזר' של עשייה, האחראי בהצלחה רבה על ארגון פרויקטים משמעותיים שמשרד הביטחון הוביל. מאז מינויו לממלא מקום ראש רח"ל הוביל ברשות תהליכי מטה מורכבים וחשובים ביותר. בפני בצלאל טרייבר ניצבים אתגרים רבים נוכח המציאות הביטחונית המורכבת לאורך הגבולות, ובטוחני כי יידע להמשיך ולהוביל את רח"ל בהצלחה לטובתם של אזרחי ישראל".

השארת תגובה