אש"ף מאיים: נסיר את ההכרה בישראל

מזכ"ל אש"ף סאיב עריקאת אמר הבוקר בשיחה לעיתון 'אלקודס אל-ערבי' היוצא לאור בלונדון, כי הארגון בראשותו שוקל להסיר את ההכרה בישראל. לדבריו בשל היעדר המחויבות הישראלית להסכמים שנחתמו איתה בתהליך אוסלו

דגל אשפ
דגל אשפ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מזכ"ל אש"ף סאיב עריקאת מאיים הבוקר כי הארגון בראשותו שוקל להסיר את ההכרה בישראל. עריקאת הסביר שההחלטה, שהתקבלה במסגרת הסכמי אוסלו בשנת 1993, תבוטל בגלל העדר מחויבות ישראלית להסכמים שנחתמו איתה.

בשיחה עם העיתון "אלקודס אלערבי" היוצא לאור בלונדון, אמר עריקאת כי בישיבה האחרונה של המועצה הלאומית הפלסטינית ושל הוועד הפועל של אש"ף אתמול, נקבע כי יש להגדיר מחדש את אופי היחסים מול ישראל מבחינה כלכלית וביטחונית.

עריקאת ציין כי בסוף החודש תתקבל החלטה בעניין וזאת לאחר סדרת פגישות של אבו מאזן עם מנהיגי ערב. בשבת יגיע אבו מאזן לקהיר וביום ראשון הוא צפוי להיפגש עם הנשיא המצרי עבד אל פתח א-סיסי ולאחר מכן ימשיך לכינוס הוועידה הערבית עם נציגי דרום אמריקה שתתקיים בשבוע הבא בסעודיה. משלחת פלסטינית שמלווה את אבו מאזן מיום שבת, תדבר בין היתר על ההסדרים במעבר רפיח בין מצרים לרצועת עזה.

בדיווחים מוקדמים על ההיערכות לפגישה במצרים נאמר כי אבו מאזן וא-סיסי ישוחחו על אפשרות של שיבה פלסטינית למשא ומתן מול ישראל. על פי השגריר הפלסטיני במצרים ג'מאל אלשובכי, אבו מאזן ידבר על חידוש המשא ומתן ועל המאמצים שנעשים מצדה של מצרים לחדש את תהליך השלום נוכח גל הטרור. הוא אמר כי השיחה בין המנהיגים תסוב סביב סוגיות הנוגעות לפלסטינים ולהתפתחויות האחרונות.

השארת תגובה