אז מי ה'ריבון'? טיבי הורחק מניהול ישיבות המליאה

לפני שבועיים התפתח עימות חריג בין שר הקליטה זאב אלקין לח"כ אחמד טיבי במהלכו הטיח טיבי באלקין כי הוא מסית נגדו והורה להורידו מהדוכן בטענה כי הוא ה'ריבון' במקום ● טיבי הורחק מניהול ישיבות המליאה עד להודעה חדשה

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי שחבר הכנסת אחמד טיבי הוריד את השר זאב אלקין מדוכן הנואמים בטענה כי במליאה הוא ה'ריבון' – כעת מורחק טיבי מניהול ישיבות המליאה.

כזכור, לפני כשבועיים נרשם עימות חריף במליאת הכנסת בין שר הקליטה זאב אלקין לח"כ אחמד טיבי ששימש כיו"ר הדיון, שבסופו אף הורחק השר מהמליאה.

במהלך דבריו של אלקין בדיון על הסרת חומות ההפרדה בין שכונות מזרח ירושלים, האשים השר את טיבי בדם שנשפך בישראל. "יש לך אחריות על הדם שנשפך ברחובות", אמר, וטיבי התפרץ בתגובה והוציא מהדיון את השר לאחר שסירב לחזור בו מדבריו: "זו הסתה".

הדיון התלהט לאחר שאלקין עלה לדוכן. "כדאי להבין למה יצא אותו גל טרור", אמר אלקין ופנה לטיבי. "לך אדוני, יש אחריות כבדה ביותר על הדם שנשפך היום ברחובות מדינת ישראל. אתה, ואנשים כמוך, שמפיצים שקרים בידיעה מוחלטת על כביכול הרצון לשנות את הסטטוס-קוו בהר הבית, אתם אחראים על הדם שנשפך, גם של יהודים וגם של ערבים. אתה באופן אישי, צריך לא לישון טוב בלילה".

טיבי התפרץ בתגובה: "נאמרים כאן דברים קשים וחסרי תקדים. אני מבקש ממך לחזור בך מיד מהדברים שאמרת. אם לא תחזור בך, אני מוריד אותך מעל הדוכן". השר השיב, "אין לך זכות", אך יו"ר הדיון התעקש: "אני מבקש להוריד אותו. זו הסתה ואני הריבון כאן. אני מעליך. אני מבקש להוריד אותו מהדוכן. תתרחק מפה מיד".

"אחמד, אחמד", המשיך אלקין ושלהב את היצרים. "הדברים שאמרת הם הסתה", השיב טיבי, והשר הבהיר: "אתה לא ריבון כאן, ולא תהיה ריבון כאן".

"מה שנעשה כאן הוא דבר חסר תקדים", אמר טיבי. "שר במדינת ישראל מסית. אני מעולם לא קראתי לאלימות, מעולם לא הרגתי מישהו, לא התגאיתי בכך. יש אנשים שמתגאים בכך. אני מביא חיים לעולם. יש קווים שהם חציית קו אדום". טיבי הפציר בשר לעזוב את המקום: "תעזוב את האולם. פגעת ביושב הראש. הדברים שלך הם הסתה חסרת תקדים. אני נתון לקריאות לשחיטה".

לאחר העימות אמר השר אלקין: "חבר הכנסת טיבי התפרץ עליי כי האמת כואבת. אמרתי לו את האמת בפרצוף על האחריות שלו ושל חבריו. הגיע הזמן שהאמת הזו תיאמר. הוא התנהג בבריונות ותוך ניצול לרעה של הסמכות שניתנה לו, ועל כן כבר הגשתי תלונה לוועדת האתיקה וליו"ר הכנסת בדרישה להרחיק את חבר הכנסת טיבי מניהול הישיבות במליאה. הגיע הזמן שנבהיר לטיבי וחבריו מי באמת הריבון כאן".

כעת כאמור הוחלט בכנסת על הרחקת ח"כ טיבי מניהול ישיבות המליאה עד להודעה חדשה.

השארת תגובה