הועדה לתקציב לא אישרה את תקציב הביטחון ל-2016

הוועדה לתקציב הביטחון החליטה שלא לאשר את תקציב הביטחון לשנת 2016 ● ח"כ צחי הנגבי, יו"ר הוועדה: " אילו אישרנו תקציב שאינו מאפשר מענה ראוי לאתגרי הביטחון – היינו מגלים חוסר אחריות"

ביגי יעלון והרמטכל גדי אייזנקוט בכנסת. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
ביגי יעלון והרמטכל גדי אייזנקוט בכנסת. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון בראשות ח"כ צחי הנגבי (ליכוד) ערכה היום (שלישי) דיון מסכם והצבעה על תקציב הביטחון לשנת 2015-2016. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקש  בדיון מחברי הוועדה שלא לאשר את תקציב 2016. לדבריו: "למול אתגרי צה"ל, התקציב לצערי הקיים אינו מאפשר למערכת הביטחון לפעול לצורך מתן מענה. ראש הממשלה אומנם הבהיר כי התקציב שאושר אינו סופי ובהמשך תתקבל תוספת, אך כל זמן שתוספת כזו לא תתקבל בפועל איני יכול לתמוך בתקציב".

ח"כ צחי הנגבי העלה להצבעה הצעת החלטה המאשרת את תקציב 2015, ואינה מאשרת את תקציב 2016, בסה"כ 56.1 מילש"ח. בעת הצעת היו"ר הצביעו חברי הכנסת מנואל טרכטנברג, עופר שלח, ענת ברקו ומוטי יוגב. ח"כ אורן חזן הצביע בעד אישור תקציב 2016. כמו כן הוועדה החליטה לאשר את תקציב שוה"מ (שווק והעתקת מחנות צה"ל לנגב).

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בוועדה: "2015 כבר כמעט אחרינו, ואני חייב להגיד שלצערי התקציב כפי שאושר בממשלה והופיע בספר התקציב לא מאפשר למערכת הביטחון ובעיקר לצה"ל להתקיים, לפעול ולתת מענה לצרכים הביטחוניים של מדינת ישראל.

"אני יכול להגיד ככותרת, לפני שניכנס לדיון, שהאיומים לא פחתו, הם השתנו. אני חושב שחברי הוועדה קיבלו סקירות. הם מכירים, מודעים, בין אם זה גל הטרור שאנחנו מתמודדים איתו בשונה מדברים אחרים, בין אם זו ההתפרקות באזור שמחייבת היערכות מודיעינית אחרת וכו'.

"אנחנו חווים אותו נוכח העלאת כל מיני רעיונות לגבי איך ישרתו, מה ישרתו, התנאים לשירות וכו'. אני מקווה שהשלמת התקציב וסיכומו יעשו סוף לסאגה הזאת כדי באמת להיחלץ מהמשבר שבו אנחנו נמצאים".

השארת תגובה