יו"ר וועדת הכספים גפני: "הליכוד לא ראוי למשול"

אמש אמר גפני כי הוא דוחה את ההצבעה על הטבות המס לפריפריה עד לבדיקה מקיפה שתקבע "אם אני עושה משהו טוב" ● היום הוא מפנה את החצים לעבר הליכוד "הליכוד לא ראוי למשול, אני מספק פתרונות אבל הם לא יודעים להנהיג"

גפני ב'כנס הרצליה'. צילום: יח"צ
גפני ב'כנס הרצליה'. צילום: יח"צ

הטבות המס לפריפריה ויו"ש: בעקבות התנגדותם של ראשי ערים בצפון והמחאה שהתעוררה אמש כנגד הממשלה בסוגייה, הוחלט אמש בפורום ראשי הקואליציה להקפיא את ההטבות עד להגעה להסדר עם ראשי הערים. מי שהביא למעשה לדחיית ההצבעה, הם חברי המרכז בליכוד אשר הפעילו לחצים בלשכת ראש הממשלה בכדי לשנות את המתווה.

יו"ר וועדת הכספים משה גפני, אשר מתוקף תפקידו ניווט את כל ההליך של הטבות המס, זעם על הממשלה בעקבות הדחייה. על פי דיווח ב'גל"צ', גפני הגיב וטען כי "הליכוד לא ראוי למשול, אני מספק פתרונות אבל הם לא יודעים להנהיג".

הצעד מצד הממשלה בא כאמור בכדי להרגיע את ראשי הערים שפתחו במאבק כנגד הממשלה. ראשי הערים הגיבו אמש ואמרו כי הם "מודים לשר האוצר כחלון על כניסתו לעובי הקורה ומחויבותו לתקן העיוות הזועק, וכן לחברי הכנסת מוועדת הכספים מסיעות הליכוד, כולנו העבודה, יש עתיד ועוד שעומדים לצידנו".

"אנו מאמינים לשר האוצר שהביע מחויבות חד משמעית לקו העימות ולגליל, והבין שנעשה פה עיוות לערים ויישובי קו עימות ובגליל שקיבלו את ההטבה הזו מאז ומעולם. אנו נפעל עם השר ואנשיו תוך תקווה האיום הקשה על גורלם הכלכלי של תושבינו יוסר לחלוטין ולא נדרש לחדש המאבק", הוסיפו.

השארת תגובה