אחרי 35 שנים: בית הכנסת ברמת אביב – נסגר

בית הכנסת ברמת אביב ג' שכן במבנה בית הספר מזה 35 ● בשנים האחרונות התחלפה ההנהלה בבית הספר וכאן "החלו הצרות" לדברי המתפללים ● עיריית תל אביב שהודיעה על סגירת בית הכנסת "משרד החינוך הנחה" ● המתפללים פנו לבית המשפט

בית ספר רמת אביב ג, צילום: יוסי אלוני
בית ספר רמת אביב ג, צילום: יוסי אלוני
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית כנסת תימני שפעל 35 שנה במבנה בית הספר היסודי ברמת אביב ג' בתל אביב, נסגר במהלך השבוע האחרון על ידי העירייה, זאת לאור בקשת הורי התלמידים שטענו כי המתפללים מפריעים לילדיהם. יצויין כי הטענות החלו רק לאחר שהתחלפה ההנהלה בבית הספר לפני קצת פחות מ4 שנים שנים.

ההורים טענו בין היתר כי "המתפללים מגיעים לבית הספר בשעות הבוקר ואמורים לעזוב עד השעה 7:30, כאשר במרבית המקרים חלקם לומדים דף גמרא במקלט, ולכן עוזבים לאחר שעה זו. כמו כן, המתפללים מגיעים לשעת תפילת המנחה בשעה 16:00, בזמן שהצהרון מסתיים ב-16:30, כאשר ילדים רכים בשנים מצויים ליד כיתת המתפללים".

על פי הדיווח ב'וואלה', בתחילת השנה נערכה ישיבה בין נציגי עמותת בית הכנסת שביקשו לדחות את הפינוי עד לאחר שתסתיים בנייתו של מבנה בית הכנסת. בישיבה הוחלט שהמתפללים לא ישהו במקום לאחר השעה 7:30 וכי לא יגיעו לתפילת מנחה לפני השעה 16:00.

דא עקא, למרות הסיכומים, נשלח השבוע מכתב מעיריית תל אביב, בו הוחלט לסגור את החדר בו השתמשו המתפללים זאת לטענתם בשל תלונות נוספות שהגיעו לעירייה והם כאמור לא נבדקו כלל ולא התקיים לגביהם דיון כפי שהתקיים קודם לכן.

מתפללי בית הכנסת הגישו עתירה לבית המשפט שבה נכתב כי "מדובר בשערורייה. העירייה מוציאה צו הפסקת פעילות לימי חול לעמותה כאשר היא אינה בודקת את הטענות שבבסיס הצו, אינה מאפשרת לעמותה לטעון נגדה וכשהצו עומד בסתירה מוחלטת להסכמות והרשאות שניתנו על ידי העירייה עצמה".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, העירייה קיימה פגישת הידברות עם נציגי בית הכנסת, במסגרתה הוסבר להם כי על פי הנחיות משרד החינוך, מטעמים ברורים, אין לאפשר גישה למבוגרים לשטח בית הספר בשעות הלימודים, אשר חופפות לשעות התפילה, על מנת לא ליצור מגע של המתפללים עם קטינים הלומדים במקום. זאת, לאחר שהתקבלו תלונות הורים על הטרדת התלמידים על ידי המתפללים. יודגש כי האיסור הוא לימי חול בלבד, כאשר בימים שישי ושבת מורשים הבאים להתפלל במקום. יצוין כי בימים אלה נבנה ברמת אביב ג' בית כנסת שמיועד לשרת את ציבור המתפללים, על קרקע שהקצתה לכך העירייה".

2 תגובות
  1. צפונבונים גזענים,יותר עדיף שיסתובבו לידכם נערים מסוממים ושכורים? זה רק מוכיח שאתם ערב רב , ושאתם לא חלק מהעם הזה, אבל לא נורא עוד מעט הגויים יזכירו לכם מי אתם ,ואז תרוצו לחפש בית כנסת,

  2. לא יאומן הגיזענות האשכנזית עוברת מדור לדור אתם אנשים אנטישמים וחשוכים לא יעזור לכם אתם מנסים לברוח ולהתכחש לדת וליהדות שלכם אתם מנסים לחיות ולהיות כמו הגויים אבל אל דאגה הגויים יזכירו לכם את יהדותכם ברדיפתם המיתמשכת דורות מאז קם העם היהודי שאתם אמורים להיתגאות שאתם שייכים לו אבל אתם נוהגים בדיוק כמו הרודפים אותנו תיתעוררו לחיים שלכם כסילים אתם עוד תחפשו את הבית כנסת

השארת תגובה