צה"ל פשט על תחנת הרדיו בחברון והחרים את הציוד

תחנת הרדיו ש'נמלטה' מעזה בשל השתלטות חמאס, סיפרה למאזיניה על פלסטינאים ש'הוצאו להורג' בידי הישראלים והגישה תוכנית 'ברכות' מיוחדת למשפחות מחבלים שנהרגו בפיגועיהם ● צה"ל והמינהל האזרחי פשטו על התחנה והחרימו את ציוד השידור

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כחלק מהלחימה המתמשכת בהסתה, סגר צה"ל בשיתוף המנהל האזרחי את תחנת הרדיו 'אלחוריה' שבחברון והחרים ציוד טכני ומשדרים השייכים לה במטרה להוציאה מכלל שימוש. במהלך הפשיטה עוכבו במקום כמה חשודים, גורמים סיפרו כי מדובר בפעולה שתוכננה מזה מספר שבועות.

תחנת הרדיו 'אלחוריה' משדרת דברי הסתה קשים כנגד מדינת ישראל, מעודדת ביצוע פיגועי דקירה ואף תומכת בקיום תהלוכות התנגדות אלימות.

בחודש האחרון בוצעו במרחב חברון 29 פיגועים, מתוכם 22 פיגועי דקירה. גם המפגע שפצע אמש שלושה אזרחים בראשון לציון, הגיע מאיזור חברון.

צה"ל מנסה להיאבק גם בהסתה שמתסיסה ומוציאה את הצעירים דווקא מאזור זה לביצוע פעולות טרור.

דובר צה"ל מסר: "צה"ל ימשיך לנקוט בכלל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו כנגד המפגעים והמסייעים להם על-מנת להעניק ביטחון לתושבי מדינת ישראל. מבצע החרמת הציוד וסגירת התחנה הינו צעד הכרחי למיגור ההסתה שתוצאותיה נראות בשטח בחודש האחרון".

'אל-חוריה' היא תחנת רדיו פופולרית ביותר שהוקמה לפני 13 שנים ברצועת עזה. לחברון היא עברה לאחר השתלטות חמאס על עזה. לטענת גורמי הבטחון, בשידורי התחנה פורסמו גם הודעות כזב על הוצאה להורג של פלסטינים ועל חטיפת נערים פלסטינים לכאורה על-ידי כוחות הביטחון הישראלים. עוד טענה מרכזית עסקה בתוכניות שעניינן היה 'ברכות' למשפחות שיקיריהם נהרגו בעודם מבצעים פיגועים.

בו זמנית, פשטו כוחות צה"ל ומחלק הבילוש והמודיעין של משטרת מרחב חברון על בית נטוש בכפר יטא, בו הוסלקו אמצעי לחימה. במקום נתפסו רובה M-16, אקדח ו-13 מחסניות. במשטרה אמרו כי החשוד מוכר למשטרה, וייעצר בהמשך.

השארת תגובה