דרעי נגד האופוזיציה: "שילמתי מחיר אישי על המלחמה"

יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף בפתח ישיבת הסיעה את תגובות ח"כי האופוזיציה לפרישתו ממשרד הכלכלה ● "אני מבין את התסכול שלהם, אבל אני היחיד ששילמתי מחיר אישי. הייתה להם הזדמנות לפתוח במאבק"

ישיבת סיעה שס  (15)
ישיבת סיעה שס (15)

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס היום בפתח ישיבת הסיעה להתפטרותו ממשרד הכלכלה שבאה על רקע התנגדותו לחתום על מתווה הגז ובכך לעקוף את סמכותו של הממונה על ההגבלים. "בצער הגשתי התפטרותי לממשלה מתפקידי כשר הכלכלה. אני אומר בצער, כי אנו באמצע העשייה ומשרד הכלכלה הוא משרד שנוגע כמעט בכל חיי האזרח".

דרעי התייחס לסירובו לחתום על המתווה ואמר: "עשיתי כל מאמץ מצד אחד לעמוד במילתי בהבטחה שלא אחתום על המתווה כי לא ראוי ששר יעקוף את הממונה על ההגבלים, דבר שהוא תקדימי מאוד". אבל יחד עם זאת "הצבעתי בעד המתווה מאחר שלאחר השיפורים שהכנסתי בו הוא הרע במיעוטו. מדינת ישראל קיבלה מתת אל, לא בשביל שתהיה בתוך הים. לכן הגעתי למסקנה שלא מוכן לקחת על כתפיי את המהלך".

בהמשך דבריו תקף דרעי את אנשי האופוזיציה שגינו את מהלך ההתפטרות. "התחרות בספסלי האופוזיציה היא מי מצליח להגיד את המשפט הכי בומבסטי כמו: שוחד, קומבינה, תרגיל מסריח", אמר דרעי והוסיף כי הוא מבין את התסכול שלהם, אך מנגד, "אני היחידי ששילמתי מחיר אישי על מה שהם נאבקים".

לדבריו, בזכות התנהלותו בסוגיית הגז, הוכנסו שיפורים והייתה בידי המתנגדים הזדמנות לערוך מאבק ציבורי אך אלו נמנעו מכך. "אי אפשר לנהל את מדינת ישראל רק עם כותרות ולרוץ מראיון לראיון. יש פה אחריות של כלכלת המדינה. תביעות משפטיות, מעמדה של ישראל בעולם את כל זה היה צריך לשים על קו המאזניים. ושוב טובת השכבות החלשות שלא ירוויחו אם הגז יישאר בים, אלא מי שירוויח הם עורכי דין וטייקונים".

דרעי אמר בהתייחסו למשרד הפריפריה כי "יש פה הזדמנות היסטורית שמזמן מנחם בגין לא קרתה, שזה להכניס את כל הפריפריה החברתית ושכונות במצוקה והאוכלוסיות המוחלשות למשרד הנגב וגליל. שלשנו את התקציבים של המשרד אני משוכנע שהמשרד הזה בסיועם של ראשי הרשויות נעשה דברים גדולים ונעזור לאזרחים הללו ביחד עם משרדי הממשלה ואנחנו נהיה הכתובת המרכזית לקדם את האוכלוסיות הללו ולהשפיע ולעזור ככל יכולתנו".

בסיום דבריו התייחס יו"ר ש"ס לסוגיית הטבות המס ותמך במאבקם של ראשי הרשויות בצפון אשר הטבות המס ישללו מהם. "הם נמצאים באמצע מאבק צודק מאוד, לא יכול להיות שהם בחזית של המאבק של הפריפריה והממשלה עורכת שינויים כל שנה בהטבות. הם חייבים יציבות של כמה שנים בכדי להביא לשם תושבים. אנו נתמוך בהם ונעזור להם".

השארת תגובה