מעונות היום הועברו ממשרד הכלכלה למשרד החינוך

לדרישת שר החינוך נפתלי בנט: הממשלה אישרה הקמת ועדה לבחינת העברת מעונות היום ממשרד הכלכלה למשרד החינוך ● שר החינוך נפתלי בנט: ״משרד החינוך הוא האבא והאמא של הגיל הרך. עלינו לתקן את העיוות ולהעביר את המעונות לאחריות אנשי החינוך במשרד החינוך"

נתניהו ונפתלי בנט. צילום: הכנסת
נתניהו ונפתלי בנט. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעקבות דרישת שר החינוך נפתלי בנט, הממשלה אישרה הבוקר (א') פה אחד את הקמתה של ועדה לבחינת העברת הסמכויות על מעונות היום לגילאי 0-3, ממשרד הכלכלה למשרד החינוך. בראש הועדה יעמוד מנכ״ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, והיא צפויה להציג את מסקנותיה בתוך 45 יום. יודגש כי היסטורית, עוד מימי ראשית המדינה, הסמכויות על הגיל הרך הן בידי שר הכלכלה (התמ״ת), דבר שלדעת מומחים בחינוך הוא דבר שגוי, שכן משרד החינוך הוא המשרד המקצועי שאמון על חינוך הילדים בישראל.

יתרה מכך, מחקרים בתחום החינוך מוכיחים כי לחינוך בגיל הרך חשיבות רבה בהתפתחותו של הילד בהווה, ועל הישגיו הלימודים בעתיד, ולכן חשוב שמעונות היום יטופלו פדגוגית ומקצועית על ידי צוותי החינוך. כעת לבקשת שר החינוך בנט תיבחן האפשרות להעברת הסמכויות לידי משרד החינוך.

שר החינוך נפתלי בנט: ״משרד החינוך הוא האבא והאמא של הגיל הרך. אמשיך לדאוג לגיל הרך – הוספתי סייעת שנייה לגני הילדים וכעת עלינו לתקן את העיוות ולהעביר את המעונות לאחריות אנשי החינוך במשרד החינוך. בגיל הרך יש לטפל במקצועיות תחת כנפי משרד החינוך וכך נעשה״

השארת תגובה