אל תייבשו אותו: טיפוח נכון של העור בחורף

בעונת החורף העור נוטה להתייבש גם לאלו שיש עור שמן ♦ איך נשמור על הלחות הרצויה? ממה נמנע ואיזה מזון מחדש את מראה העור? ♦ יובש הולך ונעלם

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מזג האוויר החורפי משפיע רבות על העור שלנו ולכן חשוב שניערך נכון לקראתו. היובש בעור הפנים מתבטא בחספוס, בקילופים ובמקרים מסוימים אף בסדקים. התופעות הללו יכולות להופיע בכל אזורי הגוף. גורמים כמו גיל, מיקום גיאוגרפי, עונת השנה, יובש ולחות בבית או במקום העבודה וכן תדירות השימוש במים ובסבון, אחראיים ליובש של העור.  העור מאבד מלחותו כשהוא חשוף למשבי רוח חורפיים קרים מאחר והאוויר בחורף  הוא  יבש  יותר מאשר בעונת הקיץ. יובש העור נוצר גם לאחר שהות ממושכת בחדרים ממוזגים או מחוממים יתר על המידה ללא הוספת לחות לאוויר.

 

עדי גיברוביץ, מנהלת מותג הטיפוח 'גרנייה' מלמדת אותנו במספר פעולות פשוטות איך לטפל ולטפח את האזורים היבשים:

  • השימוש במים חמים מאד במקלחת גורם למים הטבעיים בעור הפנים להתאדות והופך את העור לגס ומחוספס. לכן מומלץ מאוד להתקלח במים פושרים.
  • היובש לרוב גובר בתקופות מסוימות ופוחת באחרות, במידה ותכשירי הלחות הקבועים בהם את משתמשת מבוססים על מים או ג'ל רצוי להחליפם בתכשירים שבהם כמות גדולה של שמנים שמטפלים באופן מהיר ואינטנסיבי יותר ביובש.
  • לטיפול לטווח הרחוק יש להפחית את כמות שתיית הקפה המכווצים את כלי הדם וגורמים לעור להתייבש ולהרבות בשתיית תה צמחים/מים המנקים רעלים מהגוף ומותירים את העור קורן.
  • למניעת יובש הניחו קערית מים או מגבת לחה מעל רדיאטור או תנור חימום כדי ליצור לחות באוויר.
  • אחת הסיבות השכיחות ביותר להיווצרות היובש היא העדרן של חומצות שומן טבעיות בגוף. הדרך המהירה לחידוש המלאי היא אכילת מזונות כגון: אבוקדו, אגוזי מלך, שקדים טריים ודגים. מזונות אלו עשירים במינרלים ובחומצות שומן המגנים ומחדשים את מראה העור.
השארת תגובה