רבע מליון ש"ח לעובד שנפל מהסולם

תושב העיר א' חרדי מהישוב אלעד בן 30 במועד התאונה, התבקש ע"י מעבידו, לתלות שלט בגובה רב שיונף מתקרת אולם בבית ספר לכיוון מטה, באולם בתי ספר המצוי בשטח השיפוט של עיריית אלעד

עו"ד אלי מאור
עו"ד אלי מאור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במסגרת פסק דין שניתן בימים אלה קיבל א' חרדי מאלעד באמצעות עו"ד אלי מאור מחברת הביטוח מגדל וביטוח לאומי סכום של 1/4 מיליון ש"ח בגין נפילה מסולם.

א' חרדי מהישוב אלעד בן 30 במועד התאונה, התבקש ע"י מעבידו, לתלות שלט בגובה רב שיונף מתקרת אולם בבית ספר לכיוון מטה, באולם בתי ספר המצוי בשטח השיפוט של עיריית אלעד.

א' הגיע לאולם מצויד בסולם גבוה שסופק לו המעביד וטיפס על הסולם, שבשל גובהו הנמוך וגובהה הרב של תקרת האולם הונח על בימת האולם.

בהתאם לכתב התביעה שהוגש ע"י עו"ד אלי מאור, המתמחה בתביעות של תאונות עבודה, בשל פגם בסולם, שהתבטאה בין היתר בשחיקת הרפידות הרגליים המחזיקות את הסולם, החליק הסולם מהבמה וקרס כך שהעובד שהיה על המדרגה הגבוהה ביותר של הסולם, נפל מגובה רב ונחבל בידו וברגלו.

בשל התאונה הוזמן למקום אמבולנס שהבהיל התובע לביה"ח בלינסון שם אובחן לו שבר בכף יד שמאל וחבלה בקרסול רגל ימין שבגינם בתחילה גובסה ידו ורגלו ולאחר הסרת הגבס, טופל א' ממושכות בטיפולי פיזיותרפיה ובמשככי כאבים ונוגדי דלקות.

יש לציין כי במסגרת כתב התביעה שהוגש לבית המשפט השלום בפ"ת, נטען כי המעביד לא קיים את הוראות החוק בדבר הדרכת עובדים לעבודה בגובה (עבודה מעל 2 מטרים), וכי הסולם שסופק לעובד היה פגום ולקוי ובהתאם לכך גם לא עמד בין היתר בהוראות התקן שהיה בתוקף במועד התאונה לתקינות סולמות של מכון התקנים, תקן מספר 1847.

לאור האמור לעיל טען א' באמצעות עו"ד אלי מאור כי יש לחייב את חברת הביטוח של המעביד במלוא נזקיו בעקבות נפילתו מהסולם במהלך עבודתו, וזאת בהתאם לדין הקיים.

לאחר הליכי מו"מ ממושכים בין הצדדים, נחתם הסדר פשרה שהוגש בימים אלה לתיק בית המשפט שבמסגרתו הסכימה מגדל, חברת הביטוח של המעביד, לצורכי פשרה בלבד לפצות את התובע בסכום של כ- 1/4 מיליון ש"ח, שמתוכם נוכו כ- 50,000 ₪ שקיבל התובע מהמוסד לביטוח לאומי, מחלקת נפגעי עבודה, בגין תביעתו לדמי פגיעה ולנכות רפואית כנפגע בעבודה.

השארת תגובה