יצחק הרצוג נגד נתניהו: "זה ביבי או הוזה?"

בפתח ישיבת ועדת החוץ והביטחון תקף יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג את ראה"מ נתניהו: "אני חושב שהציבור לא מבין איזה ראש ממשלה מדבר בכל עת. האם זה ביבי או זה נתניהו, האם זה ראש ממשלה או איזה שהוא הוזה"

יצחק הרצוג במליאת הכנסת
יצחק הרצוג במליאת הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, תקף לפני כניסתו לישיבת ועדת החוץ והביטחון הבוקר את ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) בעקבות דבריו נגד שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן.

"ראיתי כאן את חבר הכנסת מוטי יוגב ואני חייב לומר שדווקא ביום הזה 'המשכיל בעת ההיא ידום'. הדברים שאומר מוטי יוגב שמשקפים זרם גדול מאוד שבא לחרב את הדמוקרטיה הישראלית במילים בוטות וגסות רוח שמקומן לא יכירן בדיון פוליטי, תרבותי, שמתקיים בכל מדינה מתוקנת", אמר הרצוג.

הרצוג קשר בין דברי יוגב ליום השנה לרצח רבין, "אלו מילים שבסופו של דבר עלולות להיות מתורגמות למעשים. אנחנו חוזרים ושוכחים את מחירן של מילים".

בהמשך דבריו תקף הרצוג את דברי ראש הממשלה בנוגע לשלילת התושבות מחלק מתושבי מזרח ירושלים הערבים, "אני רוצה לומר לגבי דבריו של ראש הממשלה על ירושלים, אני חושב שהציבור לא מבין איזה ראש ממשלה מדבר בכל עת. האם זה ביבי או זה נתניהו, האם זה ראש ממשלה או איזה שהוא הוזה".

הרצוג הוסיף ותקף, "אף אחד לא מבין למה הוא מתכוון, אין אופק או תקווה בשום צעד שהוא נוקט בו. הוא פשוט מתגונן, יושב על עומדו, לא נוקט צעדים שאמורים לשנות את המצב". לדבריו, "לא נוכל להמשיך במצב הקיים, אנחנו ניאלץ לעשות פעולה היסטורית להיפרדות מהפלסטינים".

השארת תגובה