יעלון יצא לארה"ב: "ארה"ב היא המשענת האסטרטגית"

שר הביטחון בוגי יעלון יצא הלילה לארה"ב לביקור עבודה כאורחו של מזכיר ההגנה אשטון קרטר ● יעלון צפוי לבקר גם במתקן אימונים של מטוס הקרב F-35 ובמתקנים נוספים של צבא ארצות הברית

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ומזכיר ההגנה האמריקאי אשטון קרטר. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ומזכיר ההגנה האמריקאי אשטון קרטר. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ימריא הלילה לביקור עבודה של שלושה ימים בארצות הברית. שר הביטחון יעלון יגיע לוושינגטון כאורחו של מזכיר ההגנה אשטון קרטר, והשניים אמורים לדון בסוגיות אסטרטגיות הקשורות להתפתחויות במזרח התיכון, בחיזוק הקשר ושיתופי הפעולה בין הממסדים הביטחוניים ובשיחות שמטרתן המשך שמירת היתרון האיכותי של צה"ל וזרועות הביטחון על פני מדינות האזור.

שר הביטחון יעלון צפוי לבקר גם במתקן אימונים של מטוס הקרב F-35 ובמתקנים נוספים של צבא ארצות הברית, לפגוש בצוותא עם מזכיר ההגנה סטודנטים ב-NDU (האוניברסיטה לביטחון לאומי) ולהשתתף בערב זיכרון לראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל, שיתקיים בשגרירות ישראל בוושינגטון.

ערב יציאתו אמר שר הביטחון יעלון: "ארצות הברית היא המשענת האסטרטגית של מדינת ישראל, ואין לנו ידידה גדולה ממנה. היחסים בין מזכיר ההגנה אשטון קרטר לביני, ובין הממסדים הביטחוניים, הצבאות ומערכות המודיעין של שתי המדינות, הם חזקים ועמוקים מאוד. ההתפתחויות במזרח התיכון מאתגרות הן את ישראל והן את ארצות הברית, ובשיחותיי עם מזכיר ההגנה קרטר, נדון ביכולות הנדרשות לצה"ל כדי להתמודד עם המתרחש סביבנו, וההשלכות שלהן מבחינת המשך שמירת היתרון האיכותי שלנו, והמשך הסיוע האמריקני לישראל בשנים הבאות. מדובר בביקור חשוב ביותר , שכן הוא יעסוק, בין היתר, בתהליך חיזוק עוצמתו של צה"ל בעשור הקרוב".

השארת תגובה