שר הפנים: "לשלול אזרחות ממצטרפים לארגוני טרור"

שר הפנים סילבן שלום מקדם הליך שלילת אזרחות לאזרח מדינת ישראל שחבר לארגון טרור, זאת על רקע אירוע הגלשן אתמול במהלכו אזרח ישראלי תושב ג'לג'וליה ערק לסוריה באמצעות גלשן. "יש לנהוג בחומרה כלפי מי שמפר את נאמנותו למדינה ומסכן את ביטחונה", אמר השר שלום

נתניהו עם סילבן שלום. צילום: הכנסת
נתניהו עם סילבן שלום. צילום: הכנסת

אחרי תקרית הרחפן מאמש שבה עבר את הגבול לסוריה אזרח ישראלי באמצעות גלשן אוויר והצטרף לאחד מארגוני הטרור הפועלים בשטחה, פנה היום (ראשון) שר הפנים סילבן שלום ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבחון שלילת אזרחותו של הערבי-ישראלי המדובר.

למעשה ביקש השר שלום בפנייתו להפעיל את סמכותו הקבועה בחוק האזרחות האומר כי על שר הפנים לקבל הסכמתו של היועץ המשפטי לממשלה טרם הפנייה לבית משפט והתחלת הליך שלילת האזרחות.

צעד זה מצטרף לרשימת צעדים אותם מקדם שר הפנים בסוגיית שלילת המעמד למי שמסכן את ביטחונה של המדינה ופועל נגדה ונגד תושביה. "יש לנהוג בחומרה כלפי מי שמפר את נאמנותו למדינה ומסכן את ביטחונה", אמר.

אתמול, סמוך לשעה 17:00, זיהו תצפיות של צה"ל גלשן אוויר שחוצה את הגבול, והתעורר החשש כי מדובר באירוע בו צנחן ישראלי עבר את הגבול בטעות.

במשך שעות התרוצצו שמועות אודות המקרה, אולם הבוקר התברר שמדובר באזרח ערבי תושב ג'לג'וליה שעבר את הגבול באופן מכוון.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, סיפר כי "צה"ל החל מיד בסריקות וחיפושים ובסופם התברר כי התושב שערק הוא ערבי ישראלי שהחליט לעבור למדינה האיסלאמית".

השארת תגובה