תלונה לוועדת האתיקה כנגד יוגב: "לדון בהתבטאויותיו"

לאחר השתלחותו בבג"ץ על פסיקתו בבתי דריינוף וכן על החלטתו לעכב את הריסת בית המחבל, הגישה ח"כ קסניה סבטלובה תלונה לוועדת האתיקה ● "דווקא בזמן בו אנו מציינים 20 שנים לרצח רבין, מוסיף חה"כ יוגב עוד שמן למדורה"

ח''כ מוטי יוגב
ח''כ מוטי יוגב

לאחר התבטאויותיו של חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) כנגד בג"ץ בעקבות פסיקותיו האחרונות. שיגרה חברת הכנסת קסניה סבטלובה מכתב לוועדת האתיקה בו דרשה לדון בנושא. התבטאויותיו הבולטות של יוגב בסוגייה היו לאחר הוראת בג"ץ להרוס את בתי דריינוף בבית אל אז אמר כי "על בג"ץ צריך להרים כף של טרקטור D9".

במכתבה כותבת ח"כ סבטלובה: "ביום 22.10.2015 פרסם חה"כ יוגב כי "שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, בפסק דינו מהיום, שעיכב הרס בתי מחבלים רוצחים, שם את עצמו בצד של האויב. על זכויות רוצחים הוא מגן, ובכך מונע ענישה מרתיעה ומסכן חיים", בהתייחסו לצו מניעה זמני שנתן כבוד השופט באשר להרס בית מחבל שנמצא בבניין בן 7 קומות".

דברים אלו נאמרו זמן קצר לאחר שביום 29.7.2015, בהתייחסו להחלטת בג"ץ להרוס את בתי דריינוף אמר כי, "על בג"ץ צריך להרים כף של טרקטור D9".

לדבריה, "חבר הכנסת יוגב, סימן את כבוד השופט פוגלמן ואת בג"ץ כאויבי העם ואויבי המדינה. חה"כ יוגב אך שכח להוסיף את כתובתו ואת כתובת שאר שופטי בג"ץ וסימונם באדום, על מנת שהמלאכה תושלם. בלתי ייאמן, שדווקא בזמן בו אנו מציינים 20 שנים לרצח רבין, נזכרים בהסתה הפרועה, שנזרעה בידי מנהיגי ציבור, מוסיף חה"כ יוגב עוד שמן למדורה, מסמן עוד ועוד אויבים, ואף "מזמין" לרמוס אותם בכלים כבדים, ומזהה אותם כאויבי העם".

"משום שהתבטאויות אלו מבזות את כנסת ישראל, ואת הדמוקרטיה הישראלית, מסיתות כנגד סמלי שלטון ומשפט, ופוגעות באמון הציבור בכנסת ובנבחריה", מסכמת ח"כ סבטלובה את דבריה. "אבקש מועדת האתיקה לדון בהתבטאויות אלו ולשים קו אדום ברור באשר לגבול האמירות המותר לנבחרי הציבור, חרף החסינות הקיימת לנו".

ועדת האתיקה

השארת תגובה