הרצוג לנתניהו: "אמירתך משחקת לידי מכחישי שואה"

אמש אמר נתניהו כי היטלר לא חתר להשמיד את היהודים בשעתו, הוא רצה לגרש אותם. וחאג' אמין אל-חוסייני שתל אצל היטלר את רעיון ההשמדה ● הרצוג: זהו סילוף היסטורי מסוכן המגמד את חלקו של אותו צורר נורא אדולף היטלר

חאג' אמין אל חוסייני בפגישה עם הצורר אדולף היטלר. מתוך הארכיון הגרמני
חאג' אמין אל חוסייני בפגישה עם הצורר אדולף היטלר. מתוך הארכיון הגרמני
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אמש (ג') אמר נתניהו בפני הקונגרס הציוני ה-37, כי "היטלר לא חתר להשמיד את היהודים בשעתו, הוא רצה לגרש אותם. וחאג' אמין אל-חוסייני הלך להיטלר ואמר: "אם תגרש אותם, הם כולם יגיעו לכאן." "אז מה עליי לעשות איתם?", הוא שאל, והתשובה הייתה: "שרוף אותם".

יו"ר האופוזיציה הרצוג הגיב על אמירתו של נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "גם בן של היסטוריון צריך לדייק בהיסטוריה.

"אתמול אמר נתניהו לפני הקונגרס הציוני שהנאצים לא רצו לחסל את היהודים אלא רק לגרשם והיה זה המופתי חאג׳ אמין אל חוסייני ששתל את הרעיון אצל הצורר היטלר.

"זהו סילוף היסטורי מסוכן ואני תובע מנתניהו לתקן אותו לאלתר מכיוון שהוא מגמד את השואה, את הנאציזם ואת חלקו של אותו צורר נורא אדולף היטלר באסון הנורא של עמינו בשואה. זה נופל כפרי בשל הישר לידיהם של מכחישי השואה ומכניס אותם לסכסוך עם הפלסטינים.

הרצוג הוסיף: "נתניהו שכח שהוא לא רק ראש ממשלת ישראל הוא גם ראש ממשלת העם היהודי.  איש לא ילמד אותי איזה שונא ישראל היה המופתי. הוא נתן הוראה לרצוח את סבי הרב הרצוג ותמך בהיטלר באופן פעיל. אבל היטלר היה רק אחד. הוא זה שכתב את ספרו המבחיל "מיין קאמפף", בינואר 1939 כמעט שלוש שנים לפני פגישת היטלר-חוסייני נאם היטלר ברייכסטאג ופרס את הפתרון הסופי.

"מחנה ההשמדה הראשון חלמנו הוקם בסמוך לזמן הפגישה והאקציות היו בשיאן כבר חדשים. היטלר לא היה צריך את חוסייני כדי להורות לרצוח יהודים רק בשל יהדותם. יש גבול עד כמה אפשר לסלף את ההיסטוריה וכאמור, אני תובע מנתניהו לתקן את דבריו, ומייד".

נתניהו נואם בפני הקונגרס הציוני. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נתניהו נואם בפני הקונגרס הציוני. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
השארת תגובה