ישראל הציעה להציב בהר הבית שוטרים פלסטינים

העיתון הכווייתי אל ג'רידה מדווח כי במהלך פגישה חשאית בין ישראל לפלסטינים ברמאללה הציע גורם בטחוני בכיר, להציב אנשי ביטחון פלסטיניים בלבוש אזרחי בהר הבית, כפי שנעשה לאחר האינתיפאדה בשנת 2000

הר הבית. צילום: משטרת ישראל
הר הבית. צילום: משטרת ישראל

העיתון הכווייתי מדווח הבוקר כי לפני יומיים התקיימה פגישה סודית ברמאללה בין גורמי הביטחון הישראלים לפלסטיניים בכדי לדון באירועים וההסלמה בגדה המערבית ובמזרח ירושלים.

המקורות דיווחו כי במהלך הפגישה הציעו הגורמים הישראלים להציב את כוחות הביטחון הפלסטינים של הרשות בבגדים אזרחיים בהר הבית, כפי שהיה אחרי אינתיפאדת אל-אקצה בשנת 2000.

המקורות ציינו כי ישראל מעדיפה שמנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית ישלטו בהר הבית, ויוציאו את השליטה מהגורמים המסיתים בהר, דוגמת אל מורביטאת ומוראביטון, אשר הם זרועות של חמאס בירושלים. וכן למנוע את השליטה וההסתה של הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית בראשות השייח ראאד סאלח, שישראל רואה בו גורם אחראי ישיר למהומות.

בישראל טרם הגיבו לידיעה. עם זאת נציין כי מדינת ישראל דחתה את ההצעה הצרפתית להצבת משקיפים צרפתיים בהר הבית.

ראש הממשלה נתניהו אמר כי: ישראל דוחה את הטיוטה הצרפתית במועצת הביטחון – אין שם שום אזכור להסתה הפלסטינית, אין שם שום אזכור לטרור הפלסטיני. יש שם קריאה לבינאום המקומות הקדושים. טוב, ראינו כבר מה קורה למקומות הקדושים במזרח התיכון – מה קורה בתדמור, מה קורה ברחבי עיראק וסוריה ומקומות אחרים, שמוסלמים קיצוניים הורסים את המסגדים אחד של השני, שלא לדבר על אתרים נוצריים, אתרי מורשת, אתרים יהודיים.

השארת תגובה