ראש עיריית ניו יורק ביקר ברחבת הכותל המערבי

ביל דה בלאזיו, ראש עיריית ניו יורק ביקר הבוקר בכותל המערבי במסגרת ביקורו בישראל ● ראש העיר: "כבוד גדול הוא עבורי להיות במקום הקדוש הזה. כאן מזכירים לנו מהי כוחה של אמונה"

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו בביקור בכותל
ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו בביקור בכותל

ראש עיריית ניו יורק מר ביל דה בלאזיו ביקר הבוקר ברחבת הכותל המערבי ובמנהרות הכותל המערבי בליווי משלחת יהודית גדולה שהגיעה עמו מניו יורק.

כבר בשעת לילה מאוחרת בליל שבת ביקר ראש העיר לבדו לתפילה אישית מול אבני הכותל המערבי. הבוקר, היה זה ביקור רשמי כדי להביע את ידידותו לעם היהודי ומורשתו, ולמרכזו הרוחני – הכותל המערבי.

ראש העיר קיבל הסבר מרב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב על ההיסטוריה של האתר והקשר העמוק של העם היהודי אליו במשך כל הדורות.

"אין יהודי בניו יורק  – תהיה אשר תהיה השקפת עולמו – שאיננו קשור בלבו אל הכותל המערבי" אמר הרב רבינוביץ לראש העיר.

ראש העיר עמד במשך זמן ארוך מול אבני הכותל המערבי והתפלל תוך התרגשות רבה , כשהוא טומן פתק בנדבכי הכותל המערבי. לבקשתו – אמר הרב רבינוביץ פרק תהילים מתפילתו של דוד המלך, ולאחר מכן העניק לו את ספר 'מנהרות הכותל המערבי'.

בהמשך סייר דה בלאזיו במנהרות הכותל המערבי ובחשיפות חדשות שהתגלו לאחרונה – שם למד על ההיסטוריה של המקום.

את סיום הביקור חתם ראש העיר בספר האורחים, כשכתב: "כבוד גדול הוא עבורי להיות במקום הקדוש הזה. כאן מזכירים לנו מהי כוחה של אמונה. תודה על שאתם משמרים את המפעל הזה עבור הדורות הבאים".

 

 

 

השארת תגובה