מבצע לעצירת שב"חים בב"ב, חוק המישוש אושר בממשלה

גלעד ארדן: "עקב הפיגועים האחרונים נוצר צורך דחוף לתת סמכויות למשטרה לערוך חיפושים גופניים כדי להתמודד טוב יותר מול טרור הסכינים" ● משטרת מרחב דן פשטה על מספר מוקיד בניה בבני ברק ועצרה שוהים בלתי חוקיים

מעצר שבחים
מעצר שבחים

משטרת מרחב דן פתחה הבוקר (ראשון) במבצע לעצירת שוהים בלתי חוקיים באזור המרכז במסגרתו פשטה על מספר מוקדים בעיר בני ברק.

בין היתר, פשטו עשרות שוטרים בנשקים שלופים על מתחם בשיכון ויז'ניץ בו הועסקו מספר שב"חים בעבודות בנייה. הם נלקחו לחקירה שלאחריה יועברו אל המחסום בדרך חזרה לביתם.

יצויין, כי מעצרים אלה מתבצעים בתקופה האחרונה באופן תדיר לאור המצב הביטחוני המתוח.

בתוך כך, בעקבות טרור הסכינים, הבוקר אושר בממשלה חוק המישוש במסגרתו משטרת ישראל תורשה לערוך חיפוש גופני על עוברי אורח גם ללא חשד לנשיאת נשק. החוק לשמירה על ביטחון הציבור מהווה תיקון לנוהל הקיים, לפיו המשטרה יכולה לערוך חיפוש גופני רק על מי שעולה חשד סביר שהוא נושא נשק.

"עקב הפיגועים האחרונים נוצר צורך דחוף לתת סמכויות למשטרה לערוך חיפושים גופניים כדי להתמודד טוב יותר מול טרור הסכינים", אמר השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שקידם את החוק. "זהו צעד נוסף שאני מקדם בשורת החלטות הנדרשות לחיזוק המשטרה וסמכויותיה כדי להגביר את הביטחון האישי ברחובות".

החוק יאפשר למשטרה לערוך חיפוש על גופו של אדם, בגדיו וכליו, וזאת אף אם לא התעורר חשד מוקדם לגבי אותו אדם בנוגע לנשיאת נשק או שימוש בו. ההמלצה לקדם סמכות זו נתקבלה כבר לפני חמש שנים וחצי בהחלטה של ועדת שרים ולא קודמה על כה.

השארת תגובה