מייק צוקרבג ב'תג מחיר' ● גרפיטי על משרדי פייסבוק

מייק צוקרברג (ישראלי ששינה את שמו) ריסס בשעות הבוקר המוקדמות, כתובות גרפיטי על קירות הבניין בו שוכנים משרדי פייסבוק ● "עמודים הקוראים לרצח אינם אמורים להיות חלק מהמרחב הלגיטימי בפייסבוק" ● פייסבוק טרם הגיבה

פעולת "תג מחיר" אזרחית כנגד חברת פייסבוק ישראל. בשעות הבוקר המוקדמות, ריסס מייק צוקרברג הישראלי כתובות גרפיטי בצבע אדום והדביק מדבקות בהן נכתב "הדם על הידיים שלכם" על כמה מקירות מגדל רוטשילד 22 בתל אביב, שם נמצאים משרדי חברת פייסבוק ישראל.

צוקרברג VS צוקרברג: מייק צוקרברג הישראלי, כבר מוכר היטב במסדרונות הנהלת פייסבוק העולמית. בדצמבר 2011 שינה רותם גז את שמו באופן חוקי למארק צוקרברג, וזאת כחלק מקמפיין שנועד לטרפד תביעה של פייסבוק כנגדו לאחר שלטענת הרשת החברתית עסק במכירת לייקים ושירותים נוספים המנוגדים לתקנון השימוש של הרשת החברתית.

שינוי שמו של גז לשמו של מייסד הרשת החברתית כפה על פייסבוק מצב לא אידיאלי במיוחד, שבמסגרתו כל הליך משפטי כנגד גז או בשמו החוקי החדש 'מארק צוקרברג' יתוקשר כתביעה של פייסבוק נגד צוקרברג. תרגיל היח"צ של גז זכה בזמנו לחשיפה תקשורתית נרחבת בארץ ובעולם והוביל לכך שפייסבוק נסוגה מכל הההליכים המשפטיים.

מייק צוקרברג

עתה חוזר גז בקמפיין נוסף וגם הפעם מדובר במהלך פרובוקטיבי כנגד הרשת החברתית, וזאת לאור ההסתה הנרחבת המתקיימת בפייסבוק וקוראת לפיגועים ורצח ישראלים ויהודים. בשבועות אחרונים כולנו עדים לגל הטרור שהשתלט על הרשת החברתית, עשרות ומאות אלפי עמודי הסתה ופרופילים אישיים פועלים לעיני כל ובאין מפריע בתוך גבולותיה של פייסבוק וקוראים לפגיעה ישירה באזרחי מדינת ישראל וביהודים בכל העולם.

למרות דיווחים חוזרים ונשנים (ריפורטים) של מאות אלפי ישראלים שדורשים את הסרת העמודים והתכנים הקוראים להסתה, פייסבוק במרבית המקרים דווקא מאפשרת לתוכן להמשיך לפעול באין מפריע ולעיתים אף מסירה באופן שרירותי וללא הסבר דווקא תכנים של גולשים ישראלים שמנסים להילחם בעצמם בהסתה. ראו את מקרה ליאת אלון ונועה זיידמן.

בהודעה ששחרר גז לתקשורת נכתב: "פייסבוק היא חברה שמטרה להרוויח ולכך מארק צוקרברג הישראלי לא מתנגד, אולם עמודים הקוראים לרצח אינם אמורים להיות חלק מהמרחב הלגיטימי בפייסבוק. עמודים אלה מלבים את השנאה ומעשי ההקצנה ומסיתים דעתם של צעירים וצעירות לקום ולעשות מעשה שבהצלחתו יגרום לרצח חפים מפשע ובכשלונו למותם שלהם. לכן, אל מול הקבוצות הקוראות להגשת תביעה כנגד פייסבוק, עמודים המפרסמים דעות שכנגד ופעילויות רשת שונות שנוקטים המשתמשים המעוניינים בהסרת עמודים אלה, החליט רותם גז להביא את המחאה לפייסבוק עצמה, במרחב הפיזי".

גז מסכם: "כל עוד פייסבוק תתמיד בסירובה להסיר עמודים המסיתים לרצח ישראלים ויהודים, דמם של הנרצחים יהיה בין היתר עליה ועל מנהליה. פוסט זה רוסס על קיר משרדי פייסבוק בתל אביב ע"י מארק צוקרברג הישראלי ומשמעותו ברורה: הפסיקו הסיוע והבמה שאתם מספקים למסיתים ואולי בכך תועילו בהקטנת הלהבות, תמשיכו בסרובכם להסיר את עמודי המחאה, דמם של הנרצחים על ראשכם".

בדומה לדברי ההסתה שפייסבוק מסרבת לעקור מהשורש ורק לאחר מקרה מתפרסם באתרי החדשות ידיעות כי המפגע כתב בסטטוסים שונים דברים אודות כוונתיו לבצע פיגוע, גם במקרה של גז "הכתובת הייתה על הקיר". בימים האחרונים פירסם גז מספר סטטוסים ותמונות, חלקם מבית דפוס וממשרדי פייסבוק ברוטשילד, שם כנראה הגיע בכדי לאסוף מידע ולסקור את השטח.

בסטטוס שפירסם גז אמש בפרופיל שלו נכתב: "נערים רוצחים מקבלים את מסרי ההסתה שלהם מפייסבוק שלא מוכנה לוותר על ים של אינגייג'מנט. תגובות, לייקים ושיתופים, גורמים לנו להישאר יותר זמן בפייסבוק והתוצאה היא שאנשים נרצחים בזמן שצוקרברג יושב על המוניטור וסופר טראפיק. צוקי, הדם שלנו על הידיים שלך! #‏זה_היה_כתוב_על_הקיר‬".

את תגובת פייסבוק ישראל לא ניתן היה להשיג בטרם הפרסום.

מקור: המיזבלה

השארת תגובה