טירוף: חסידי ברסלב נכנסו לשכם ונעצרו "שותתי דם"

הרב אליעזר ברלנד העביר הוראה לחסידיו לשפץ את קבר יוסף שחולל בסוך השבוע ● 30 חסידים שיצאו למקום, נעצרו על ידי המשטרה הפלסטינית, שנהגה בהם באלימות ● בן גביר: "יש לבצע מעצרים נגד המחבלים עם מדים המכונים שוטרים פלשתינאים"

התפרעויות קבר יוסף בשכם
התפרעויות קבר יוסף בשכם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר שריפת קבר יוסף הצדיק בשכם, בלילה שבין חמישי לשישי, נכנסו הלילה קבוצת חסידי ברסלב למקום בניסיון לשפץ כפי הוראתו של רבם, הרב אליעזר ברלנד שבהקלטה שהופצה אצל חסידיו נשמע הרב קורא להם לשפץ את הקבר שכאמור חולל על ידי פורעים ערביים בסוף השבוע האחרון.

בהקלטה נשמע הרב ברלנד אומר: "כולם יקחו דליים של סיד, יסעו מוצאי שבת יהיו שם בשתיים בלילה, ימלאו את האוטו בדליים של סיד, סיד יבש ומיכלי מים, ומיד יערבבו את הסיד עם המים ויתחילו לסייד במברשות. שיצאו ארבע חמש מכוניות ויסיידו את הקבר מחדש, יקחו כפפות והכל ובגדים של עבודה"

החסידים נעצרו בכניסה לשכם על ידי המשטרה הפלסטינית אשר חשדה בהם כי באו לחולל פרעות. שעה קלה לאחר מכן, הועברו החסידים לצה"ל ומשם לתחנת משטרת איתמר שם הם שוהים עד עתה.

על פי דיווחים, החסידים אף הוכו על ידי שוטרי המשטרה הפלסטינית והגיעו לצה"ל שותתי דם. תיעוד שהופץ מציג את כיפתו של אחד החסידים כשהיא ספוגה בדם אשר נגרם כתוצאה מאלימות שוטרי המשטרה הפלסטינית. שנים מהעצורים עם פגיעות ראש.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג אותם מסר: "אני דורש מהמשטרה לפנות את מרשיי באופן מיידי לטיפול רפואי. לא יכול להיות שלאחר הטראומה הקשה שחוו הערב, המשטרה עוד תחזיק בהם כאשר הם זקוקים לטיפול. יש לבצע מעצרים נגד המחבלים עם מדים המכונים שוטרים פלשתינאים. שוב הוכח כי מי שנתן להם נשק שיחק בחיים של תושבי ישראל".

השארת תגובה