גם במוצאי שבת: מחבלים ניסו לדקור ונוטרלו

שני נסיונות פיגוע במוצאי שבת: בקלנדיה ניסה מחבל לדקור שוטר משמר הגבול במהלך הבידוק, המחבל נורה ולמקום הוזמן חבלן לבדוק חשש לקיומו של מטען נפץ ● המחבל ניסה לדקור את החבלן – וחוסל ● מחבל בן 16 דקר פעמיים חייל בחברון, החייל השיב אש ופצע את המחבל באורח אנוש

מחסום קלנדיה, צילום נועם פרי
מחסום קלנדיה, צילום נועם פרי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מחבל דקר שוטר מג"ב במחסום קלנדיה ליד רמאללה במהלך הבידוק – וחוסל. הסכין ננעצה בשכפ"צ ולא חדרה אותו. מפקד המעבר והשוטר ירו לעבר המחבל – מה שגרם לו להתעמת עם חבלן שהוזעק למקום על מנת לבדוק שאין עליו מטען. הוא ניסה לדקור אותו עם מספריים שחטף ממנו אך שוטר שאבטח את החבלן ירה לעבר המחבל וחיסל אותו.

המחבל הוא עומר אל-פקיה, בן 23 מהכפר קטנה הסמוך לאבו גוש. על גופתו נמצאו עוד שתי סכינים. מפקד הגדוד הצפוני במג"ב עוטף ירושלים, סגן-ניצב גולן שרוני שיבח את התנהלות השוטרים ש"פעלו במקצועיות כמצופה מהם. המחבל גמל בלבו לפגוע בכוחות הביטחון ובשתי הנסיונות השוטרים הגיבו במהירות וביעילות ומנעו פגיעה בהם".

קודם לכן נדקר חייל בעמדת 'חסם שוטר' ביישוב היהודי בחברון, ופצע אותו קל. אחרי הדקירה ירו שני חיילים במחבל, טארק נתשה בן 16 מחברון שאינו מוכר לכוחות הביטחון. הוא נפצע באורח קשה עד אנוש. ד"ר באלה מיקלוש, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם, עדכן על מצבו של החייל: "החייל התקבל ביחידת הטראומה במצב קל לאחר פציעות דקירה בפנים ובכף כף יד. בכף היד הפציעה מורכבת יש פגיעה בעצבים ובעצמות והוא יצטרך לעבור ניתוח מורכב. מצבו טוב".

השארת תגובה