שלושה פיגוע דקירה סוכלו בידי חיילים ואזרח

בשלושה מקרים שונים, ניסו מחבלים לדקור יהודים במהלך השבת, בכל המקרים – המותקפים השיבו אש וניטרלו את המפגעים • באחד המקרים, יהודי שיצא מתפילה במערת המכפלה, ירה בנשקו האישי על המחבל ופצעהו באורח אנוש, המחבל מת מאוחר יותר מפצעיו

מחבלת בחברון
מחבלת בחברון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

• בשעות הבוקר, מחבלת כבת 16 ניסתה לדקור לוחמת מג"ב ליד קרית ארבע. הלוחמת התעשתה במהירות, דרכה את נשקה וביצעה ירי לעבר המחבלת שנוטרלה מיידית. החיילת נפצעה קלות בזרועה.

• מחבל נוסף, גם הוא בחברון, ניסה לדקור יהודי שיצא מתפילה במערת המכפלה. היהודי הגיב באש מנשקו, המחבל נפצע אנושות, ומאוחר יותר מת מפצעיו.

• בשכונת ארמון הנציב בירושלים ניסה מועתז עויסאת, נער פלסטיני בן 16 מג'בל מוכבר, לדקור שוטרים שביקשו לבודקו לאחר שאזרח שחשד בו הזעיקם. המחבל, הוא נורה ונהרג.

לוחמת המג"ב שניטרלה את המחבלת בחברון, סיפרה: "במהלך משמרת הבוקר התקרבה אליי פלסטינאית לעמדה, שאלה אם אני מכירה רחוב מסוים, אמרתי לה שאני לא מכירה. לפתע היא שלפה סכין וניסתה לדקור אותי באזור הצוואר.

הדפתי אותה. תוך כדי הדיפה דרכתי את הנשק שלי וביצעתי לעברה ירי עד שהיא נוטרלה. אנחנו מתודרכים, ערוכים ומוכנים בדיוק לאירועים מהסוג הזה. לשמחתי האירוע הסתיים באופן הזה וללא נפגעים בנפש".

השארת תגובה